+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bugün kılınacak olan hacet namazı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. musab
  Hadis Öğrencisi
  Reklam

  Bugün kılınacak olan hacet namazı

  Reklam

  Bugün kılınacak olan hacet namazı Mumsema bugünkü kılınacak olan hacet namazı 1 fatiha 10 ihlas yazıyor.birinci rekatta sübhaneke okunur mu okunmazmı.böyle bir namaz yoktur diyen cevp yazmasın lütfen.kandilimiz mübarek olsun

 2. hande82
  Rabbena lâ tüziğ kulûbenâ

  Cevap: bugün kılınacak olan hacet namazı


  Reklam


  Yatsı namazından sonra 12 rek'at "Hacet namazı" kılınır.

  Beher rek'atte Fâtiha-i şerîfeden sonra 10 İhlâs-ı şerîf okunur.

  Namaza niyet:

  "Yâ Rabbî, rızâ-i şerîfin için niyet eyledim namaza. Bu gece yedi kat gökleri ve bütün esrârını göstererek muhabbetin ile müşerref kıldığın sevgili habîbin Resûl-i Zîşan Efendimiz hürmetine ben âciz kulunu afv-ı ilâhîne, feyz-i ilâhîne ve rızâ-i ilâhîne mazhar eyle, Allâhü Ekber."

  Namazdan sonra:

  4 Fâtiha-i şerîfe, 100 defa: "Sübhânallâhi vel-hamdü lillâhi ve lâ ilâhe illallâhü vallâhü ekber. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil-aliyyil-azıym" 100 İstiğfâr-ı şerîf, 100 Salevât- şerîfe okunup duâ yapılır.

  Bu namazda, İhlâs-ı şerîfeler 100'er adet okunursa veya bu namaz 100 rek'at olarak kılınırsa; bunu yerine getiren mü'min huzûr-i ilâhîye namaz borçlusu olarak çıkmaz.

  Namaz borcu olanların hiç olmazsa 1 günlük namazlarını kaza etmeleri makbul olsa gerekir.

  Mirac gecesinden sonraki gün, mutlaka oruçlu olmalıdır. o gün öğle ile ikindi arasında 4 rekat namaz kılınır.

  Her rekatta Fatiha'dan sonra: 5 Ayetül Kürsi, 5 Kul ya Eyyühel Kafirün, 5 İhlası şerif, 5 Kul euzu birabbil felak, 5 Kul euzu birabbinas okunur.

  "Sünhaneke yazmıyor ama ben okuyacağım inşALLAH"

+ Yorum Gönder
bugün kılınacak namaz,  bugun kilinacak namaz,  bugun kılınacak namaz,  bu gün kilinacak hacet namazi,  bugun kilinacak namazlar,  bu gun ne gbi namazlar kilinir