+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ard arda 2 gusül aldım, hangisi doğru, bundan sonra hangisini yapmam daha iyi olur, bakar mısınız ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ziya3400
  Devamlı Üye
  Reklam

  Ard arda 2 gusül aldım, hangisi doğru, bundan sonra hangisini yapmam daha iyi olur, bakar mısınız ?

  Reklam

  Ard arda 2 gusül aldım, hangisi doğru, bundan sonra hangisini yapmam daha iyi olur, bakar mısınız ? Mumsema Ard arda 2 gusül aldım, hangisi doğru, bundan sonra hangisini yapmam daha iyi olur, bakar mısınız ?

  1.ALDIĞIM GUSÜL : Burun deliklerimden biri tıkalıydı, burada okumuştum tıkalı olduğunda alabildiğin kadar su alman yeterli şeklinde. Bende bol bol su verdim hatta aşırıya gittim sanki boğazımdan su gelir gibi oldu. Bol bol su vermiştim hem sanki tek deliğin içi ıslanmadı hem de boğazıma su kaçması beni tedirgin etti , içim tatmin olmadı, 2.gusüle gittim.


  2.ALDIĞIM GUSÜL : Burun spreyi sıktım , 5 dakka sonra gusüle girdim. Tüm delikler açık, suyu rahatça aldım, hatta suyu alıp burun deliklerini kapatıp suyun içinde kalmasını sağladım.


  ŞİMDİ SİZLERE SORUM ŞU ; ARD ARDA 2 GUSÜL ALDIM. BUNLARDAN HANGİSİNDE GUSÜL TEKRARI GEREKİR ? HANGİSİ GUSÜLE ZARARLI ? Yazmayı unuttum tabiki sadece burnuma su vermedim, diğer hususlarda sorun yaşamıyorum onları yazmadım,ağza su verme v.s..


  Lütfen cevaplar mısınız...
  Allah razı olsun


 2. Guray
  Karadeniz

  Cevap: Ard arda 2 gusül aldım, hangisi doğru, bundan sonra hangisini yapmam daha iyi olur, bakar mısınız ?


  Reklam


  burun tıkalı olduğun buruna alabildiğin kadar su almak yeterlidir. Sprey sıkıp rahatça burnunu temizlemişsin Allah'ın izniyle gusülünü almış oldun vesveseye bu kadar kulak asma

 3. ziya3400
  Devamlı Üye
  Allah razı olsun SORUNLAR BİTMİYOR KARDEŞ , şimdide elime baktım çizik şeklinde kanama var sanki, kan akıyor gibi. KAN GİRDİ ŞİMDİ İŞİN İÇİNE ŞÜPHEYE DÜŞÜYORUM


 4. EarthQuake®
  Yolcu

 5. Guray
  Karadeniz
  kanama gusülü bozmaz namaz abdestini bozar şüpheye gerek yok

 6. islamyolu
  Emekli
  2 aldıgında doğru. vesvese var. abdestle uğraşan bir şeytan var sadece abdestle uğraşıyormuş. vesvese veriyormuş. elinde kanama olmuşsa hanifi mezhebinde isen namaz abdestin bozulur. şafi mezhebinde bozulmaz. ama o abdestle namaz kılmayacaksan sadece gusül ise bozulmaz.. gusülün geçerlidir

 7. ziya3400
  Devamlı Üye
  Eart arkadaşım bana hep hatırlatıyorsun sağol, diğer arkadaşlardan da ALLAH RAZI OLSUN. Kalabalık cevap gelince içim daha da rahat etti.

+ Yorum Gönder