+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Korsan Film ve İstimna İlleti Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hiss1
  Devamlı Üye
  Reklam

  Korsan Film ve İstimna İlleti

  Reklam

  Korsan Film ve İstimna İlleti Mumsema Selamun Aleyküm Mümin kardeşlerim. Arkadaşım benden internetten film indirmemi istedi. Ve bildiğim kadarıyla indirmek günah olmasa da ticaretini yapmak günahmış. Şimdi ben bu filmi indirip arkadaşıma versem(parasız) günaha girer miyim?
  İstimna illetini bırakamayan ve bu konuda çok zayıf/fazla sabredemeyen birisi düşünün. Bu zat Allah korkusuyla Allah'dan sabır istiyor. Ve kendisi de sabredemeyecek duruma gelene kadar sabrediyor. Sabredemeyecek duruma gelince de İstimna ediyor. Bu kul (cezasını çektikten sonra)cennete girer mi? Cevaplarınız için Allah(c.c) razı olsun.

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Korsan Film ve İstimna İlleti


  Reklam


  Selamun Aleyküm Mümin kardeşlerim Arkadaşım benden internetten film indirmemi istedi Ve bildiğim kadarıyla indirmek günah olmasa da ticaretini yapmak günahmış Şimdi ben bu filmi indirip arkadaşıma versem(parasız) günaha girer miyim?
  İstimna illetini bırakamayan ve bu konuda çok zayıf/fazla sabredemeyen birisi düşünün Bu zat Allah korkusuyla Allah'dan sabır istiyor Ve kendisi de sabredemeyecek duruma gelene kadar sabrediyor Sabredemeyecek duruma gelince de İstimna ediyor Bu kul (cezasını çektikten sonra)cennete girer mi? Cevaplarınız için Allah(cc) razı olsun
  ve aleykumusselam.
  1-Korsan film indirmekten en iyi sakınmaktır.
  2-İstimna günahtır, kişiyi dinden çıkarmaz. Müslüman olan herkes-günahı ne olursa olsun cezasını çektikten sonra cennete gidecek.


 3. Hiss1
  Devamlı Üye
  Allah(c.c) razı olsun.

+ Yorum Gönder