+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Aklımdan Bazen KöTü ŞeyLer Geçior Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. onurs
  Üye
  Reklam

  Aklımdan Bazen KöTü ŞeyLer Geçior

  Reklam

  Aklımdan Bazen KöTü ŞeyLer Geçior Mumsema Arkadaşlar Aklımdan Bazen DinLe Allahla KöTü ŞeyLer Geçior Ama Ben Düşünmek İstemiyorum Kendim Düşünmüş Gibi Oluyor Buda Benm Pskolejimi Çok bozuyor tek bunun gibi değil bazen ise yolda giderken birinin suratına baktığımda ona öpücük atar gibi oluyorumm atmadığım halde pskolejim bozuluyor bu olaylara allaha elimi açıyorum allahım beni şeytanın serrinden koru tek sığnak kapım sensin yarrabbim diyorum böyle dua ediyorum günahmıdır değilmidir nasıl kurtula bilirim lütfen yardım edin arkadaşlar.

 2. EarthQuake®
  Yolcu

  Cevap: Seytan ve vesvese


  Reklam


  Aklınıza gelen vesveseleri dile getirmediğiniz takdirde bir sakıncası yoktur. Böyle düşüncelerden kurtulmak için ibadetlerinize yoğunluk verip vesveseye karşı dualar okuyunuz. Tövbe ediniz. Şeytanın sözlerini kendi iradenizden üstün tutmayınız. Vesveseye itibar etmezseniz zamanla dağılır. Önemserseniz daha da büyür Allah (cc) muhafaza. Selametle.

 3. onurs
  Üye
  teşekür ederim kardeş

 4. musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.
  Arkadaşın yazdığı çok doğru.

  Vesveseye itibar etmezseniz zamanla dağılır. Önemserseniz daha da büyür
  Özellikle bu noktayı uygula derim.Yazacak fazla söz de yok zaten.

 5. aaööa
  Üye
  Allah razı olsun sağolun.

 6. Saif Al-Din
  Devamlı Üye
  Vesvese önem vermediğin takdirde günah değildir.
  Vesvese şeytanın senin gidişatından rahatsız olduğunu gösterir.
  Şöyle düşün, sen zaten şeytanın emrinde giden bir kul olsan şeytan ne diye senle uğraşacaktı.
  Vesvese verirken şeytan şöyle der bence " ulan adam göz göre göre hak yola giriyo lan bişeyler yapmalı naapsak naapsak".
  İmanın olmasa, güzel yola girmiş olmasan senle neden uğraşsın melun. Vesvese imanlı olana gelir, hak yolda gitmeye karar vermiş kimseye gelir. Sen öpücük atar gibi oluyorum diye kendini kahrederken, şeytana uyanlar hiç düşünmeden zina ediyorlar. Onlara gelen vesvese ya da rahatsızlık yok, çünkü zaten şeytan yoluna girmişler, Allah hidayet nasip etsin inşaAllah.
  Şeytan misalen bu siteye girenin, genel olarak Allah'ı zikredenin ve çok ananın başında 24 saat nöbet tutar bi açığını yakalasam da saldırsam diye, ama yaramaz sitelere girenin, zikirden uzak olanın başında ne diye dursun. Zaten şeytan ne derse yapıyorlar.
  Vesveseden, senin yaptığın gibi Allah'a sığınmak, en güzel korunma yöntemidir. Allah'ın izni ile bu vakitler geçer ve hak yolda daha kuvvetli olarak ilerlersin.
  Yeter ki içini ferah tut, aklına gelen yersiz, dayanaksız korkuların ve endişelerin şeytandan olduğunu bil.

+ Yorum Gönder