+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ölen birine hakkımızı helal etmesek günaha mı? dünyada kötülük etmiş ve onun kötülüklerinden zarar görmüşsek? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  eczdamla
  Üye
  Reklam

  Ölen birine hakkımızı helal etmesek günaha mı? dünyada kötülük etmiş ve onun kötülüklerinden zarar görmüşsek?

  Reklam

  Ölen birine hakkımızı helal etmesek günaha mı? dünyada kötülük etmiş ve onun kötülüklerinden zarar görmüşsek? Mumsema Selamun aleyküm,hayırlı cumalar,benim sormak istediğim ölen birine hakkımızı helal etmesek günaha mı gireriz.bu dünyada kötülük etmiş ve onun kötülüklerinden zarar görmüşsek hakkımızı helal etmek içimizden gelmiyorsa ne yapabiliriz.yada cenaze evden çıkarken helallik alınıyor.orda ağızla dense bile rabbim içimizden hakkımızı helal etmediğimizi biliyorsa hakkımızı helal etmiş sayılır mıyız ? Allaha emanet olun.

 2. 2
  Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: ölen birine hakkımızı helal etmesek günaha mı? dünyada kötülük etmiş ve onun kötülüklerinden zarar görmüşsek?


  Reklam


  ve aleykumusselam ve rahmetullah.
  Hak sahibi sizsiniz. Helal edip etmemek sizin elinizde. Helal etmemek günah değildir ama affetmek büyük güzel ahlaktandır.
  Dille kerhen verilen helallik, helallik sayılmaz.
  Önemli olan kalptir.
  Allaha emanet olun.

 3. 3
  eczdamla
  Üye
  Allah razı olsun.çok saolun verdiğinizi cevaplar için...

 4. 4
  Misafir
  Hocam hayırlı günler ben çok yalan durumlarla karşı karşıya kaldım ve kayın valideme hakkımı helal etmek istemiyorum çünkü eşimle armı bozuyo ne yapmam gerekir

 5. 5
  Misafir
  Selamunaleykum...arkadaşımdan helallık istedim ama helal etmiyorum dedi.Aksine benim yaşadığım durumun aynısını yaşa dedi...çok kötü hissediyorum

 6. 6
  Misafir
  Arkadaşlar birisne kötü bir söz söyledim sonra özrü dileyip helallik istedim ama nuh diyor peygamber demiyor kabul etmiyor ne yapacağım?

 7. 7
  arifselim
  Yönetici
  Sen gerçekten öncelikle rabbine karşı pişmanlığını dile getir tövbe et. Daha sonra helalleşmek için ne gerekiyorsa elinden geleni yap. Şayet sen samimi olmana rağmen helal etmezse Ya rabbi ben pişman oldum tövbe ettim elimden geleni yaptım diyebileceksin.

 8. 8
  Misafir
  Merhaba ben birisinin iftirasi yüzünden işten kovulmdum o kisiye hakkımı helal etmiyorum. Simdi sorum şu bana hakkını helal etmesini istemiyorum helalligini kabul etmiyorum çünkü öbür dünyada Allah huzurunda yüzleşmek istiyorum bu mümkün mü teşekkür ederim

 9. 9
  abdullahbiri
  Üye
  Sen helal etmiyorsan zaten diğer tarafta yüzleşmek zorunda kalacaksınız.

 10. 10
  Misafir
  Selamün aleyküm hocam benim kız kardeşim 3 yıl önce kanseden vefat etti ona yengesi gündüzleri evde olduğu için o bakıyor sayılırdı elimden geldiğince sık sık bende bakardım diğer kardeşlerim de bakardı. Ölen kardeşim bu yengeyle belirli bir miktar ücrete anlaşmışlar bakması için oda kabul etmişti. Şimdi ise hakkımı ona ve sana helal etmiyorum zehir zıkkım olsun diyor az para verdiniz bana diyor halbuki anlaştığı parayı veriyordum.daha öncedende
  helallaşmılar
  Bunun hakkı ölen kardeşimde helalmı değilmi ne olursunuz acilen cevap bekliyorum. Allah razı olsun.

 11. 11
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Allah rahmet eylesin. Belli bir şey için anlaşmış ve hakkını da vermişseniz artık bu andan itibaren hakkımı helal etmiyorum demesinin bir anlamı ve hakkı yoktur.

 12. 12
  Misafir

  Reklam


  Bı tane babamın buyuk abisi var amcam demiyorum cunku amca boyle olmaz . İste o bır gun geberirse ona ve karısına hakkımı helal etmiyorum ve etmıyecegımde .

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu

ölen kişiye hakkını helal etmemek

hakkını helal etmemek günah mı

hak helal edilmezse ne olur

ölmüş birine hakkını helal etmemek

hakkımı helal etmesem ne olurhelallik vermemek günah mıhak helal edilmezse