Konusunu Oylayın.: İman Vesvesesi

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
İman Vesvesesi
 1. 22.Haziran.2011, 16:40
  1
  Hollowman
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 19.Mart.2011
  Üye No: 85989
  Mesaj Sayısı: 37
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 25

  İman Vesvesesi


  İman Vesvesesi Mumsema Hem imandan şüphe duymak, hemde imansızlıktan çok korkmak nasıl bir durumdur??

  imanımızı nasıl ölçebiliriz??

  tam manasıyla iman sahibi olan insanların özellikleri nelerdir?? 2. 22.Haziran.2011, 16:40
  1
  Hollowman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye  Hem imandan şüphe duymak, hemde imansızlıktan çok korkmak nasıl bir durumdur??

  imanımızı nasıl ölçebiliriz??

  tam manasıyla iman sahibi olan insanların özellikleri nelerdir??


 3. 22.Haziran.2011, 17:02
  2
  MaxiMilyan
  SÜPER EDİTÖR

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 25.Şubat.2007
  Üye No: 56
  Mesaj Sayısı: 414
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 6
  Yaş: 29
  Bulunduğu yer: Hatay İskenderun

  Cevap: İman Vesvesesi
  şüpheler şeytandan şeytan bir müslümana vesvese verir imanın yok der sonra ves vese verdiği insanı zaten imanın olmadığını söyler ve onu günahlara daldırır onun için şüpe etme..
  Bir insan yaptığı ibadetlerinde riya gösteriş olmadığında ve ibadetlerinde ihlaslı olduğunda imanı kuvvetli olur...ölçüsünü bilemeyiz.
  Yine bir insan ibadetinde riyakar ve ihlassız bir ibadet yaptığında onun imanında şüpe vardır çünkü yaptığı butün ibadetleri sırf insanlar görsün diye yapiyor namaz kılarken huşulu olmaz ihlaslı olmaz ibadetinde sıkıntı içinde olur... Kısacası İmanını korumak isteyen bir kimse giybet, riya, şirk, zina, dedikodu, gibi kötülüklerden uzak dursun. Hakkı gözetip iyiliği emretsin imanı her gün artar. ayrıca imanımızı arttırmak için bol bol kuran okuyalım.. kuran imanımız için bize yeterlidir... 4. 22.Haziran.2011, 17:02
  2
  SÜPER EDİTÖR  şüpheler şeytandan şeytan bir müslümana vesvese verir imanın yok der sonra ves vese verdiği insanı zaten imanın olmadığını söyler ve onu günahlara daldırır onun için şüpe etme..
  Bir insan yaptığı ibadetlerinde riya gösteriş olmadığında ve ibadetlerinde ihlaslı olduğunda imanı kuvvetli olur...ölçüsünü bilemeyiz.
  Yine bir insan ibadetinde riyakar ve ihlassız bir ibadet yaptığında onun imanında şüpe vardır çünkü yaptığı butün ibadetleri sırf insanlar görsün diye yapiyor namaz kılarken huşulu olmaz ihlaslı olmaz ibadetinde sıkıntı içinde olur... Kısacası İmanını korumak isteyen bir kimse giybet, riya, şirk, zina, dedikodu, gibi kötülüklerden uzak dursun. Hakkı gözetip iyiliği emretsin imanı her gün artar. ayrıca imanımızı arttırmak için bol bol kuran okuyalım.. kuran imanımız için bize yeterlidir...

+ Yorum Gönder