+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hristiyanlarda haç işareti Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. melankoliq
  Emekli
  Reklam

  Hristiyanlarda haç işareti

  Reklam

  Hristiyanlarda haç işareti Mumsema Bizim dinimizle alakalı değil fakat yinede merak ediyorum.Belki bir bilen olur.
  Hristiyanların saygı duyup herzaman boyunlarında taşıdıkları hac işareti "+" çarmıhın simgesi değil mi?Hz isa o işaretin aynısı olan çarmıhta gerildiği halde o hac işaretinden nefret etmeleri gerekirken neden saygı duyup uğur getirir diye boyunlarında taşıyorlar?Cevabını mantıksal yönden de alabilirsem sevinirim.

 2. muhasebeci
  Emekli

  Cevap: Hristiyanlarda hac işareti


  Reklam


  hz ısa ıle ılgısı yok onun.o meryem ıle ılgılı .yanı sağımdaki ve solumdaki melekler şahidim olsunki bu karnımdaki(kucağımdaki) çoçuk allahın ban verdiği alın yazımdır.

 3. Muhasibi
  Editör
  işte haç işaretinin anlamı!!!

  Bildiginiz gibi Hz. Meryem Allah tarafından bi meleği görevlendirmiş ve Hz. Meryem hamile kalmıştır.Ama Allah (cc) Hz. Meryeme karnındaki çocuk hakkında hiçkimseye bi açıklama yapmamasını şüphesiz Allah ın herşeyini düşündüğünü ve bildiğini melek aracılığıyla söylemiştir.Hz. Meryem birsürü saldırılara maruz kalmıştır hatta ona kötü kadın diyenler zina yaptın diyenler nerdeyse halkın bütününü kapsamıştır ama o hiç konuşmamıştır yaratıcının verdiği emire sadır kalmıştır.Derken çoçuk doğar Hz. Meryem küçücük yavrusunu kucağına alır ve kalabalığının ortasından yürümeye başlar.Tüm halk ordadır ve Hz. Meryeme saldırılar yaparlar taş atarlar kötü kadın diye bağırırlar ama o asla konuşmaz kalabalığının tam ortasında önü kesilir karşısındakiler ileri gelen bütün din adamlarıdır Hz Meryemin geçmesine izin vermezler ve Hz Meryem konuşması yasak oldugu için işaretlerle bişey anlatmaya çalışır ve şu hareketleri yapar.İlk önce sağ elini sol omzuna götürür daha sonra sağ omzuna götürür daha sonra karnına ve en sonrada alnına götürür.Yani elini sol omzuna götürdüğünde (solumdaki melekler)daha sonra sağ omzuna götürür elini (ve sağımdaki melekler şahidim olsunki) daha sonra karnına götürür elini (bu kucağımdaki çocuk) ve en sona elini alnına götürür (Allahın bana verdiği alın yazımdır)...
  Yani haç işareti şuradan çıkmıştır: SOLUMDAKİ VE SAĞIMDAKİ MELEKLER ŞAHİDİM OLSUNKİ BU KUCAĞIMDAKİ ÇOCUK ALLAHIN BANA VERDİĞİ ALIN YAZIMDIR..

  İşte arkadaşlar hac işaretinin anlamı budur..Olayın devamını incelersek Hz. Meryemin kucağındaki daha yeni doğmuş bebek birden konuşmaya başlar.Bütün halk dehşete bürünür hepsi titremektedir korkularından hepsi diz çöker yalvarmaya başlar bir kaçı nefes alamaz din adamlarının dili tutulur daha yeni doğmuş çocuk şu sözleri sözler

  ( Ben Allahın elçisiyim size peygamber olarak gönderildim Allaha inanın ve onun emirlerine uyun şüphesiz o herşeyi duyar ve bilir onun herşeye gücü yeter...)
  Bu sözleri söyleyen daha yeni doğmuş bebeğin adı ise... Hz. İsa dır..


 4. melankoliq
  Emekli
  Allah razı olsun.Uzun süredir çok merak ediyordum.Yazdığınız olayın hepsini biliyordum fakat nedense hiç aklıma gelmedi hz Meryem in bu olayı.Daha çok çarmıha benzetmiştim.Bilgilenmiş oldum çok sağolun.

 5. islamyolu
  Emekli
  ben hiç araştırmamıştım bu konuyu. ama Tövbe haşa baba oğul kutsal Ruh gibi üçlemeleri var bunların. öyle birşeyden sanıyordum. Allah razı olsun Bilgi verdiginiz için

 6. Ecrinim
  Hüvel Baki..
  Yani haç işareti şuradan çıkmıştır: SOLUMDAKİ VE SAĞIMDAKİ MELEKLER ŞAHİDİM OLSUNKİ BU KUCAĞIMDAKİ ÇOCUK ALLAHIN BANA VERDİĞİ ALIN YAZIMDIR..


  aydınlatıcı bilgiler için Allah c.c. razı olsun kardeşim

 7. aaööa
  Üye
  Allah razı olsun çok yararlı oldu.

+ Yorum Gönder