+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kaldıramayacağı bir günahı gafletle işleyen ölmeyi isteyebilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kral2a_1988
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: Kaldıramayacağı bir günahı gafletle işleyen ölmeyi isteyebilir mi?

  Reklam  Cevap: Kaldıramayacağı bir günahı gafletle işleyen ölmeyi isteyebilir mi? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Kaldıramayacağı bir günahı gafletle işleyen ölmeyi isteyebilir mi?
  kardeşim bu islamın kaidesi yeni müslüman olanların anadan doğmuş gıbı oluyor bende şimdi yeni müslüman olmuş gibi temiz olmayı herşeyden çok dilerdim benim durumum farklı ben nankörlük ettim.

 2. Saif Al-Din
  Devamlı Üye

  Cevap: Kaldıramayacağı bir günahı gafletle işleyen ölmeyi isteyebilir mi?


  Reklam


  Nankörlük edenlerin genelde ettiği nankörlükten haberi olmaz ki bence asıl nankör bunlardır. Sen farketmişsin daha ne istersin, farkettiysen düzeltmesi de kolay.
  Allah Teale inşaAllah herşeyi affedeceğini bildirmişken bu kadar karamsar olmayın.
  Rasulullah buyurur ki, bir kimse Allah'ı nasıl ümit ederse öyle bulur. Affedici olarak ümit et, sürekli tövbe et.
  Allah kendisinden ümidin kesilmesinden hoşlanmaz.

  he bi de sevgili cüppeli hocadan bi alıntı yapayım : "la kaç yılın kaşarlanmış gavuru bi müslüman olunca affoluyo da ben kaç yıllık müslümanım ben neden affolmayayım" :D

 3. kral2a_1988
  Devamlı Üye
  o kaşarlanmış gavur müslüman olunca tertemiz müslüman oluyor. Ben hayattan zevk alamıyorum artık, ibadet yaparken ihlas lazım ben üzülüyorum ağlıyorum başka bişey yapamıyorum. Bu sefer Allaha güzel bir kul olayım diyorum baska bir günah işliyorum hayatım çekilmez oldu içim yanıyor...

 4. islamyolu
  Emekli
  Allahtan nasıl olurda ümit kesilir ben bunu anlamıyorum. Allah şirk te bile tövbe etsem gönülden Affediyor. Şirkten büyük bir günah ne olabilirki. kardeşim sen git bir itikat kitabı al onu oku. birde Allahın Sıfatlarını iyice öğren. ondan sonra diyebilecenmi Allah affetmez. bunu unutma senin yaptıgın günahı Kul affetmez ama Allah affeder.. bundan dolayı işlenen günahları dışarı vurma. Senle Allah arasında kalsın..

 5. kral2a_1988
  Devamlı Üye
  Kardeşim benim içimde hep Allah ın beni affedeceği inancı var çünkü ben bunları hep bir anlık gafletle işledim ama insan günahına kahroluyor seytanda insana umutsuzluk veriyor sen cehennemlik sin diyor diğer söylediklerin doğru.

 6. melankoliq
  Emekli
  Bunu sen bilemzsin.Bu yüzden öyle yazman uygun değildir.Faydası yok deme.Belki Allah yaptığın tek sevabın hatırına bile olsa affeder seni.Önemli olan yaptığın hatanın pişmanlığını yaşaman ve Rabbimizden af dilemendir.Allah bağışlamayı ve tevbeyi kabul etmeyi sever.Senide affeder inşallah.Bu yüzden yaptığın günahın üstüne fazla düşme ve düşünme,sadece birdaha tekrarlamamaya çalış.Dua etmeyide unutma.Konumda geçen "şeytanın oniki tatlı sözü"nü yazmıştım.Orda senin içinde birkaç söz olacak onları okumanı tavsiye ederim.Az bi araştırma sonucu bulabilirsin.Allah yardımcın olsun.

 7. kral2a_1988
  Devamlı Üye
  inşallah, siz iyi insanlarsınız Allah hepinizi temizlesin ve Allahla aranızdaki sevgiyi arttırsın. ben bazı nimetlerin kıymetini bilemedim...

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12