+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yetiş ya Muhammed Mustafa demek uygunmudur Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Araştırmacı_
  Emekli
  Reklam

  Yetiş ya Muhammed Mustafa demek uygunmudur

  Reklam
 2. muvahhidim
  herşey O'nun için..!

  Cevap: yetis ya Muhammed Mustafa demek uygunmudur


  Reklam


  yetis ya Muhammed Mustafa demek uygunmudur

  Kardeş;
  Dileyeceğin, isteyeceğin birşey varsa şüphesiz Allah herşeye kadirdir ve kuluna şah damarından daha yakındır.
  Allah Rasulu (s.a.v)'in vefat haberini duyan ashab, hemen evine geldi. Ömer onun öldüğünü kabullenemiyordu.
  Ebubekir "Şayet Muhammed'e tapıyor idiyseniz, bilin ki Muhammed öldü. Yok, şayet Allah'a tapıyorsanız, bilin ki Allah bâkidir." diyerek insanları yatıştırdı. Daha sonra şu ayeti okudu:


  Muhammed, ancak bir peygamberdir. Ondan önce de peygamberler gelip geçmiştir. Şimdi o ölür veya öldürülürse gerisin geriye (eski dininize) mi döneceksiniz? Kim (böyle) geri dönerse, Allah'a hiçbir şekilde zarar veremez. Allah şükredenleri mükafatlandıracaktır.

  O'nunla Kalın..
  celle celeluh..


 3. islamyolu
  Emekli
  Yetis Ya Muhammed Mustafa demek uygunmudur?
  yok kardeşim diyebilirsin. Muhvahhidim kardeşim Tapmak ayrı yetiş ya muhammed demek ayrı. Sana tek söz diyecegim. Şuan Peygamber efendimiz Salllahu Aleyhi ve Sellem Öldü ve daha dünyada kimsenin ne yaptığını bilmiyormu. yani Allah Dostları öldüğü zaman Ruhları bağlı olarak kabirdemi kalır. Kardeşim Ruh ölmez onlar gezer dolaşır. Allah bile diyor şehitlere öldü demeyin diye. Allah rasulunü çağırıyoruz. Yardım istiyoruz. Allahın izniylede Yardım edecektir. ben bu konu için dolu kanıt getirmiştim.

  Ezanda bile okudugu zaman Aziz Allah şefaat ya rasullullah demiyormuyuz . Şimdi ben hep bunları diyorum ben Tövbe haşa gavurmu olmuşum yani.

  Fatiha süresine bakıyorsunuz orada '' yalnız senden yardım isteriz '' Ayetini nerelere çekiyorsunuz böyle anlamıyorum. birkere Tefsirinden baktınızmı Fatiha süresine.

  Diri olandanda yardım istemeyin o zaman misal olarak '' yetişin Arkadaşlar , Bana yardım edin Kuyuya düştüm kurtarın '' bu lafı diyende o zaman şirke girmiş olacak.

+ Yorum Gönder
yetiş ya muhammed demek