+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Evleneceğim insan dini konularda çok üstüme geliyor. Nasıl tepki vereceğimi bilemiyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Dery@
  Üye
  Reklam

  Evleneceğim insan dini konularda çok üstüme geliyor. Nasıl tepki vereceğimi bilemiyorum

  Reklam

  Evleneceğim insan dini konularda çok üstüme geliyor. Nasıl tepki vereceğimi bilemiyorum Mumsema Iki senedir tanisiyoruz. Zaman gectikce, kurallar koymaya basliyor, bazen cok üstüme geliyor. Yasi henüz 20. Elimden geldigince yapmam gerekenleri yapmaya calisiyorum. Lakin bazi konularda cok üstüme geliyor. Mesela Basörtü ile kapanmami cok istiyor. Bende son zaman kapanmaya karar vermistim, ama bana yapilan hakaret, iftira ve haksizlik yüzünden icimdeki istek artik yok oldu. Kimsenin beni zorlamasini, üstüme gelmesini istemiyorum. Nasil davranmaliyim ve ne yapmam gerek onu ögrenmek istiyorum. Sonucta benimle tanisirken, ben kapali degildim, aslinda beni öyle kabul etmis sayilmazmi ... ?

 2. muvahhidim
  herşey O'nun için..!

  Cevap: Evlenecegim insan dini konularda cok üstüme geliyor. Nasil tepki verecegimi bilemiyorum.


  Reklam


  Iki senedir tanisiyoruz. Zaman gectikce, kurallar koymaya basliyor, bazen cok üstüme geliyor. Yasi henüz 20. Elimden geldigince yapmam gerekenleri yapmaya calisiyorum. Lakin bazi konularda cok üstüme geliyor. Mesela Basörtü ile kapanmami cok istiyor. Bende son zaman kapanmaya karar vermistim, ama bana yapilan hakaret, iftira ve haksizlik yüzünden icimdeki istek artik yok oldu. Kimsenin beni zorlamasini, üstüme gelmesini istemiyorum. Nasil davranmaliyim ve ne yapmam gerek onu ögrenmek istiyorum. Sonucta benimle tanisirken, ben kapali degildim, aslinda beni öyle kabul etmis sayilmazmi ... ?


  Kardeş;
  Evleneceğin ya da evlendiğin kişi sana kural koymuyor, o sadece sana var olan kuralları ve bir müslüman olarak yapman gerekenleri hatırlatıyor.
  Eğer müslümansan dinin gereği gibi yaşamak zorundasın. Aksi taktirde dinde zorlama yoktur..

  O'nunla Kalın..
  celle celeluh.. 3. Dery@
  Üye
  Yani Dinimizde Kadinlarin Esarp takmasi sartmidir? Bir Kadin Orucunu tutuyorsa , namazisi kiliyorsa ama Esarp takmazsa, bu günahmidir.

 4. Yetim
  Hadimul Müslimin
  Yani Dinimizde Kadinlarin Esarp takmasi sartmidir? Bir Kadin Orucunu tutuyorsa , namazisi kiliyorsa ama Esarp takmazsa, bu günahmidir.  Örtünme Allah(cc)'ın bir emridir.Örtünmek farzdır.İnkar eden kafir olur.Bu emri yerine getirmeyen ise Allah katında günahkar olur. Sadece ibadetlerimizi yaparken değil, her anınızda örtülü olmanız farzdır.Örtünmenin farz olduğunu Allah (cc) şu ayetinde belirtmektedir.
  Mü'min kadınlara da söyle: "Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve*
  ırzlarını korusunlar; süslerini açığa vurmasınlar, ancak kendiliğinden*
  görüneni hariç Baş örtülerini, yakalarının üstünü (kapatacak şekilde)*
  koysunlar Süslerini, kendi kocalarından ya da babalarından ya da*
  oğullarından ya da kocalarının oğullarından ya da kendi kardeşlerinden ya da*
  kardeşlerinin oğullarından ya da kız kardeşlerinin oğullarından ya da kendi*
  kadınlarından ya da sağ ellerinin altında bulunanlardan ya da kadına*
  ihtiyacı olmayan (arzusuz veya iktidarsız) hizmetçilerden ya da kadınların*
  henüz mahrem yerlerini tanımayan çocuklardan başkasına göstermesinler*
  Gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar Hep birlikte*
  Allah'a tevbe edin ey mü'minler, umulur ki felah bulursunuz" (NUR*
  SURESİ<31)*
  Selam ve Dua ile.

 5. muvahhidim
  herşey O'nun için..!
  Yani Dinimizde Kadinlarin Esarp takmasi sartmidir? Bir Kadin Orucunu tutuyorsa , namazisi kiliyorsa ama Esarp takmazsa, bu günahmidir
  Kardeş;
  Elbetteki, senin nasıl namaz kılman, oruç tutman, zekat vermen vs.
  gerekiyorsa baş örtünü takmanda
  Allah (c.c)'ın emridir ve farzdır..

  Şüphesiz Yüce Allah Mü'min kadınlara hitaben;

  ''Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunan (köleleri), erkeklerden, kadına ihtiyacı kalmamış (cinsî güçten düşmüş) hizmetçiler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler... (Nur Suresi 31) Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye, ayaklarını yere vurmasınlar Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki, kurtuluşa eresiniz


 6. Dery@
  Üye
  Allah Sizlerden Razi olsun abiler .

+ Yorum Gönder