+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Acaba Allah Beni Sevmiyor mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  mehmet020
  Üye
  Reklam

  Acaba Allah Beni Sevmiyor mu?

  Reklam

  Acaba Allah Beni Sevmiyor mu? Mumsema Allah beni sevmiyor

  Ben bundan 2 sene önce Allah'a söz vermiştim şu universitenin bu bölümünü kazanayım diye 5 vakit namaz kılacağım ve Kur-an'ı hatim yapacağım diye. Evet 2 sene önce kazandım. Üni dersleri derken gunde 1 vakit namaz zor kılıyorum. Ve haftada 2-3 sefer sürekli işlediğim bir günahım var. her gün ama her gün tövbe ediyorum ve sürekli aynı günahı işliyorum. Ve 3 aylara girdik kendime yine söz verdim ve Alllah'a günah işleymeyceğim hep sürekli işlediğim pis günahı işlemeyeceğim diye. ve yine işledim. Aslında kendim hep kul hakkından korkarım. kar payı altında faiz alan babamla bile tartışıp (şükürler olsun artık almamasını sağladım) dediğim gibi kul hakkından çok korkarım Allah'ın yaskalrından da çok korkarım lakin tek zaafım olan bir günahım var.
  Ve ben 7 yaşındayken çok acayip rüyalar görürdüm aklımı kaybetcek derecesinde. Babam sürekli hocalara getirirdi. Herkesin geri zekalı gibi baktığı ben normal hayata döndüm öğretmenlerimin okumayaz dediği ben öss de ve unıversitede büyük başarılar elde ettim. O GARİP RÜYALARDAN BUGUN YİNE GÖRDÜM RÜYAM ŞU ŞEKİLDE DİCEM AMA ANLATILMAYACAK DERECEDE ANLAMSIZ AMA TİR TİR TİTRETİYOR BENİ SANKİ HAYTTA HER ŞEY BİR İP ÜZERİNDE YÜRÜR GİBİ GÖRÜYORUM VE TİTREYEREK KALKIP ETRAFA KOŞMAYA BAŞLADIM .HAFIZAMI KAYBETTİM SANDIIM. ALLAH'IM LUTFEN BEN KİMİM DEMEYE BAŞLADIM VE AYAKTA İKEN . ve OTURDUm YARIM SAAT OTURDUGUM YERDEN DUA ETMEYE BAŞLADIM VE HALA TİTRYİORUM. SONRA KALKTIM SABAH NAMAZINI KILDIM VE DAHA YENİ UYANDIM. YOKSA ALLAH BENİ SEVMİYOR MU DEDİM SÜREKLİ AYNI GUNAHALRI İŞLEDİĞİM İÇİN HAYTTA HER ŞEY TOZ DUMAN VE ANLAMSIZ GİBİ GELMEYE BAŞLADI ŞU AN. VE ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ HAFIZAM YERİNDE. NE YAPCAĞIMI HİÇ BİLMİYORUM. VE UYUMAYA KORKUYORUM TEKRAR TÖVBE ETTİM BUGUN HER ŞEYE

  Pekala Allah kulunu unutur mu ? kendimi sanki unutulmuş gibi hissediyorum sanki o derece yapcam hırsı olan ben herşey boş gibi ve haytta kimse kalmamış Allah beni unutmuş bir kenara atılmış gibi hissetmeye başladm. gördüğüm rüya anlatılcak gibi değil bir insan kendisini bu kdar unutulmuş yalnız hisseder ve titrer.

 2. 2
  furkan26
  Üye

  Cevap: Acaba Allah Beni Sevmiyor mu?


  Reklam


  Sen yüce Allah'ı aklından çıkarmadığın ve onu zikrettiğin sürece oda seni unutmaz ve seni anar kardeşim . unutma ki ALLAH'ı her zikredişin onunda seni anması demektir. Allah kulunu asla ve asla unutmaz. Tevbenide etmişsin bak ne güzel ibadetlerinede başla salavat getir,gün içinde sürekli Allah'ı an gördüğün rüyalar sana bir işarettir bence kardeşim.

  Bu seni bir sınama. Sakın eskiden yaptığın kötülüklere dönme.
  Rabbimin izni ile hayırlı günlere kavuşursun inşallah
  Unutma ki Allah'tan ümidini kesenler kafirlerdir kardeşim...

  Selametle...

 3. 3
  mehmet020
  Üye
  Çok teşekkür ederim cevap için

 4. 4
  Misafir
  uzun zaman olmuş bilmem görür müsün..işlerin hayra girdi mi nasıl oldun

 5. 5
  Misafir
  20 yaşındayım Elhamdülillah Müslümanım.
  Haram Helal gibi konulara dikkat etmeye çalışırım ama ibadet konusunda eksiğim çok.
  Nedeni 1 fiziki
  Gaz problemim var abdest tutmakta zorlanıyorum sürekli abdest alma ihtiyacı hissedince soğuyorum.
  Nedeni 2 Ruhsal
  Dini takıntılarım var bunun yanında
  Allahın beni sevmediğini dusunuyorum hayatım da çokça sıkıntı var bide tipsiz sayılacak biriyim bu da beni çok üzüyor.
  Misal benden yakışıklı yada farklı yönlerden daha iyi durumda olan (para,mutluluk vb) biri ni kıskanıyom içimden namaz kılması gereken bunlar sen niye kılasın zaten Allah seni sevmiyor diyorum.
  Bazen bi istek geliyor namaz kılıyorum böyle devam ediyor işte.
  Ne yapmalıyım sizce?

 6. 6
  Misafir
  Duha ve inşirah surelerinin mealini oku.göreceksin bu düşüncelerin vesvese olduğunu.rabbin seni ne terketti ne de darıldı

+ Yorum Gönder

allah beni sevmiyor

allah beni sevmiyor mu

allah beni sevmiyor demek günah mıallah beni sevmiyormuallahın beni sevmediğini düşünüyorumallah beni ne kadar seviyor