+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Eğer ALLAH Adilse Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ferhat1991
  Emekli
  Reklam

  Eğer ALLAH Adilse

  Reklam

  Eğer ALLAH Adilse Mumsema S.a ARkadaşlar Eğer ALLAH ADilse Bir Anne Bir Başkasını Kınadığı Zaman Aynısı Kendi Çocuğunun(Yani Kınayan Kadının Çocuğunun Başına Neden Geliyor)

  örnek vermek gerekirse bir kişi bir hata yaptı ve benim annemde bu hatayı gördü ve onu kınadı diyelim ve aynısı benim başıma geldi Burada Benim Suçum Ne oluyorda Benim Başıma Geliyor Bunun Anlayamıyorum Kınayan annem cefasını benmi çekicem eğer ALLAH adilse bu niye benim başıma geliyor merak ediyorum

 2. islamyolu
  Emekli

  Cevap: Eğer ALLAH Adilse


  Reklam


  idrak-i meal o küçük akla gerekmez, zira o terazi bunca sikleti çekmez

  şuan ben bu söze uymak zorundayım. araştırdım bulamadım bu sorunun yanıtını. Allah adildir. bunda hiç şüphemiz yok. belki başka arkadaşlar bunun cevabını bilir. benim aklım yetmedi. .


 3. Altundal
  Devamlı Üye
  el-ADL: Allah'ın herkese hakkını veren, koyduğu âdil hükümleriyle zulme razı olmayan, zulmü ve zâlimi sevmeyen anlamına gelen sıfatının ismidir. O, hüküm verenlerin en hayırlısıdır (el-A 'raf, 7/85; Yûnus, 10/109; Yûsuf, 12/80).

 4. Ferhat1991
  Emekli
  bende ALLAHIN adil olduğunu biliyorumda başkası kınadığı halde benim başıma niye geliyor anlamıyorum

 5. EarthQuake®
  Yolcu
  Başınıza gelen şeyin annenizin kınaması yüzünden olduğunu nereden biliyorsunuz? Bir insanın başına yalnızca böyle bir durumda mı musibet gelir? Ayrıca musibetlere sabretmek sizin derecenizi arttırır, inşallah sevaplara nail olursunuz.

 6. jamut
  MÜFLİS KİŞİ
  bende ALLAHIN adil olduğunu biliyorumda başkası kınadığı halde benim başıma niye geliyor anlamıyorum
  kardeşim şimdi Allah'tan Gelen Herşeye İman ettik... Allah şüpesiz Adildir Senin Başına gelen musibete senin yapman gereken sabretmen
  sen bu dünyada imtihanda olduğunuda unutmamalısın ve bu senin anlattığın durum herkesin başına gelmez.. Ve ben şuna inanıyorum senin olayın annenle hiç bir alakası yoktur, sen sadece piskolojikmen öyle düşündüğün için, Başına o olayın annen yüzünden geldiğine inanıyorsun... Ve Lütfen Allah Adil se neden böyl neden söyle gibi sorular yöneltme, Allah etmesin öyle bir soru yüzünden Dinden bile Çıkabiliriz...

 7. تقاضا
  öğrenmeye devam..
  Ve Aleyküm Selam ,

  Kardeşim lütfen kelimelerini dikkatli seç , çünkü demişsin ki 'Allah adil biliyorum da ' , bu cümlende şüphe duygusu vardır. Bu şirke bile götürebilir ALLAH Korusun .

  Öncelikle bizim küçücük aklımız Yaradan Rabb'imin yanında zerre hükmünde değildir. Yani bazı şeylere biz akıl sır erdiremeyiz.

  Benim bildiğim bir söz var , Bir Müslüman başka bir Müslüman'ı bir kusurundan dolayı ayıplarsa bu durum onun başına gelmeden ölmez .
  Ama senin dediğin daha farklı diyorsun ki , annem bir başkasını kınadığı için başıma kötü birşey geldi ben böyle birşey duymadım .

  Diğer kardeşleriminde dediği gibi bence de bu durum psikolojiktir.

+ Yorum Gönder