+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazlarda dahi aklına kötü kötü şeyler geliyor kendimi çok zor firenliyorum Mastürbasyon yapmamak için kendimi çok sıkı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. aaööa
  Üye
  Reklam

  Namazlarda dahi aklına kötü kötü şeyler geliyor kendimi çok zor firenliyorum Mastürbasyon yapmamak için kendimi çok sıkı

  Reklam

  Namazlarda dahi aklına kötü kötü şeyler geliyor kendimi çok zor firenliyorum Mastürbasyon yapmamak için kendimi çok sıkı Mumsema Cümleden selamun aleyküm. Benim sorunum malesef cinsel.

  Namazlarda dahi aklına kötü kötü şeyler geliyor kendimi çok zor firenliyorum. Mastürbasyon yapmamak için kendimi çok sıkıyorum ama aklıma onlarca şey geliyor. En küçük şeyden bile farklı yerlere gidiyor aklım.

  Biliyorum oruç tutmam lazım ama oruçlu düşünürsem diye korkuyorum bu üçaylarda daha günah.

  Elle mastürbasyon yaparsam bu düşüncelerden kurtulacağımı düşünüyorum. Evli değilim evlilik için önümde 3 4 yıl daha var.

  Sizce ne yapmalıyım Allah rızası için yardım edin.

 2. aaööa
  Üye

  Cevap: Lütfen bir yardım Ne yapmalıyım ?


  Reklam


  Bir de aklıma takılan başka soru var.

  Evlenildiğinde bu yapılan doğru yani yararlı , peki evlenmeden yapıldığında neden zararlı ? Çok merak ediyorum bu konuyu.

 3. Sergen Osman
  Emekli
  ve aleykumselam,hasaneyn

 4. aaööa
  Üye
  Evlilikte hanımının eliyle oluyorda kendi eliyle neden olmuyor ?

 5. imam
  Üye
  Cümleden selamun aleyküm. Benim sorunum malesef cinsel.
  Namazlarda dahi aklına kötü kötü şeyler geliyor kendimi çok zor firenliyorum. Mastürbasyon yapmamak için kendimi çok sıkıyorum ama aklıma onlarca şey geliyor. En küçük şeyden bile farklı yerlere gidiyor aklım.

  Biliyorum oruç tutmam lazım ama oruçlu düşünürsem diye korkuyorum bu üçaylarda daha günah.

  Elle mastürbasyon yaparsam bu düşüncelerden kurtulacağımı düşünüyorum. Evli değilim evlilik için önümde 3 4 yıl daha var.

  Sizce ne yapmalıyım Allah rızası için yardım edin.
  ve aleykumusselam.
  Bu kötü düşünceleri yenmenin tek yolu evlenmek/harama bakmamaktır.
  Beynimizi kötü-haram resimlerle doldurursak namazda da o kötü şeyler devam eder. bu normal bir durum.

  Bir ibadeti kötü düşünürüm diye bırakmak doğru değildir.
  ibadetler bizi haramdan alıkoyarlar. ibadeti bırakırsak tümüyle harama batarız.
  Evlilikte hanımının eliyle oluyorda kendi eliyle neden olmuyor ?
  -------------------------
  evlenince zaten eşin elye kendini boşaltan ahmaktır. bu yola akıllı insan başvurmaz.
  Hanımın eliyle yapsa bile, evlilikte hanımını nikahlamış kendine helal olmuş ama elle istimna farklıdır kişi kendi eliyle kendini nikahlıyor.

 6. aaööa
  Üye
  Öyle şeyler izlemiyorum. Kendime de hakim olabiliyorum uzun zaman yapmadan. ama bu yaz aylarında çok zor duruyorum aklıma geliyor canım yapmak istiyor.

 7. melankoliq
  Emekli
  Şeytanın işi işte.İşi yok seninle uğraşıyor.Namaz öncesi nas felak surelerini oku.Bide abdestli halde ayetel kürsüyü okuyup bir tezbih bitirmeye çalış.Bir şeylerle uğraş,çalış.Çünkü çalışan ve hep meşgul olan insan böyle şeylere gerek duymaz ve sadece yorgunluğunu atmak için uyumak ister.Kendine çalışacak iş bulman daha hayırlı olur.

 8. aaööa
  Üye
  Yazın yapacak bir şey yok. Havaların ısınmasıyla insanlar daha da açık giyinmeye başladı. dışarı çıkamıyorum evde de oturamıyorum

 9. تقاضا
  öğrenmeye devam..
  Ve Aleykümselam ,

  aaööa kardeşim eğer insan hafızasını müstehcen görüntüler ile beslerse , bu onu hiç rahat bırakmaz , yani yatağa girdiğinde aklına gelir , iş yaparken aklına gelir , bundan kurtulmanın en iyi yolu imam'ın da söylediği gibi HARAMA BAKMAMAK'tır.

  Ayrıca demişsin ki , mastürbasyon yaparsam bundan kurtulurum sanıyorum , genç kardeşim yaşın genç , sana şunu aktarmak isterim , bu mastürbasyon işi bir bataktır. Kurtulurum sanma sakın , asıl bu seni daha da kötüye götürür.

  Hele ki bundan zevk duyarak yapmaya başlarsan HARAM olur.

  Mastürbasyonun zaralarını bilmen seni bundan korur.

  Sana birkaç tavsiyede bulunacağım bu beladan kurtulman için ,

  1- Şehvet hislerini kamçılayıcı başı bozuk eserler değil, ciddi ve faydalı eserler okunmalıdır. İnsan hangi konuda eser okursa, düşünce ve duyguları az-çok onun te'sirinde kalır. Mesela; kahramanlık eserleri okuyan, bunlara biraz devam ederse, kahramanlık hisleriyle yoğrulur. Ahlaki eserler okuyan, ahlak kaidelerine uyma arzusu gösterir. Aşk romanları okuyan, aşık olma hissini duyar.

  2-Dar pantolon veya dar şort giymemelidir. Cinsel organlarını sıkıştıracak kadar dar olan elbiseler, şehvet hislerini dürter. Bu da genci masturbasyona davet eder

  3-3- Kasık tüyleri iki-üç haftada veya ayda bir kere olsun temizlenmelidir. Bunların uzaması neticesinde kaşıntılar meydana gelir.

  4-Yatarken, bacaklar mümkün olduğu kadar açık tutulmalıdır. Zira cinsel organı sıkıştırılmazsa, şehvet hissi daha kolay kontrole alınabilir.

  5- Yatarken, ihtiyaç duyulunca hemen gidip su dökmelidir. İdrar sıkıntısı olduğu zaman, bunun yanı sıra şehvet hisleri de kabarır. Bu durumda gencin mastürbasyon arzusu uyanabilir. O halde hemen kalkıp su dökmek, yerinde bir tedbirdir.
  6- Şehvet hissi kabarıp mastürbasyon akla geldiği zaman, bu arzunun yatıştırılması için iyi bir çare de, cinsel organ bölgesinin soğuk suyla iyice yıkanmasıdır.

  ________________

  7- Bir işle meşgul olmalı, başıboş ve avare kalmamalıdır. Masturbasyona en çok müptela olanlar, umumiyetle başıboş kalanlar, meşguliyeti az olanlardır.

  8- Sportif faaliyetlerde bulunmalıdır. Her genç, bünyesine uygun en az bir sporu mutlaka yapmalıdır. Maçları izlemek spor yapmak değildir.

  9- Bekarlık sırasında fındık, fıstık, çikolata, muz vs. gibi şehvet arttırıcı gıdalara düşkünlük gösterilmemesi iyi olur.

  10- Şehvet verici sohbetlerden uzak kalmalıdır. Aksilik ya... gençlerin ekseriyeti şehvet edebiyatını merak eder. Böyle olunca da edep yerleri onları rahat bırakmaz! Her şeye rağmen, şehvet azdıran bahislerden uzak kalmak gerek.

  11- Masturbasyona başka türlü son veremeyen bekarlar, yaşları ve halleri müsaitse evlenmelidirler. Fakat... evlendikten sonra da bu illeti mutlaka bırakmalıdır. Evlilik esastır ama, icaplarını yerine getirmek de şarttır.

 10. aaööa
  Üye
  Eyvallah. Baya bi yararlı oldu Allah razı olsun.

 11. @hmet
  Üye
  Namaz kılarken akla cinsel şeyler gelmesi

  Harama bakmayın aklınıza kötü işler gelmez.

 12. Misafir

  Reklam


  evlenince zaten eşin elye kendini boşaltan ahmaktır. bu yola akıllı insan başvurmaz. Neden boyle duşunuyorsun

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
namaz kılarken aklıma cinsel,  namaz kılarken cinsellik düşünmek,  namazda akla cinsellik gelmesi,  namazda cinsellik düşünmek,  namazda aklima cinsel,  namazda aklına cinsellik gelmesi,  namazda kotu seyler dusunmek