+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bu hareket insanı dinden cıkarır mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kral2a_1988
  Devamlı Üye
  Reklam

  Bu söz insanı dinden cıkarır mı? Lütfen cevaplayın

  Reklam

  Bu söz insanı dinden cıkarır mı? Lütfen cevaplayın Mumsema Benim içimden Allahla ilgili kötü bir vesvese gelince nefes alıp verişim değişiyor ve karşı gelmek için bazı kelimeler söylüyorum yani tepki olarak kısık sesle ve birden oluyor daha deminde vesvese gelince "yok Allah"diye bişey çıktı(burda yok= hayır anlaminda karşı çıkmak için) ağzımdan vesveseye tepki olarak yani ben artık dayanamıyorum lütfen dinden çıkmaktan çok korkuyorum.

 2. imam
  Üye

  Cevap: Bu hareket insanı dinden cıkarır mı?


  Reklam


  Benim içimden Allahla ilgili kötü bir vesvese gelince nefes alıp verişim değişiyor ve karşı gelmek için bazı kelimeler söylüyorum yani tepki olarak kısık sesle ve birden oluyor daha deminde vesvese gelince "yok Allah"diye bişey çıktı(burda yok= hayır anlaminda karşı çıkmak için) ağzımdan vesveseye tepki olarak yani ben artık dayanamıyorum lütfen dinden çıkmaktan çok korkuyorum.
  Allah yok diyen nefse/şeytana deki; "Bu basit bilgisayarı bile yapan var... Bu basit bir siteyi bile yöneten varken valllahi sen yalan söylüyorsun Allah vardır.. Ey Şeytan senden Allaha sığınırım" de.
  bu gibi vesveseler zikirle ibadetle günahlardan uzak durmakla geçer kardeş.
  Gayrete devam et.

 3. kral2a_1988
  Devamlı Üye
  kardeşim benim aklıma başka bir konuda gelen vesveseye karşı söyledim ben onu yok - hayır anlamında kullandım...?

 4. muhasebeci
  Emekli
  bişey olmaz rahat ol

+ Yorum Gönder