+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dualarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum!!! Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. vuslt
  Üye
  Reklam

  Dualarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum!!!

  Reklam

  Dualarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum!!! Mumsema öncelikle Allah’ın Selamı üzerinize olsun.

  bu soracağım konu daha öncede sorulmuştu fakat yine sormak istedim.Bunu ne kimseye sorabiliyorum nede söyleyebiliyorum.fakat bu forumda ne beni nede karşımdakini tanıyan olmadığı için ve bu forumdaki üyelerin bir çoğuyla inancımız hasebiyle hem yaşam tarzı hemde düşünce yapısı yönünden benzerlikler olduğunu düşünerek ve samimiyetinize inanarak bunu soruyorum.burda sorup sormamayıda çok düşündüm ama sormazssam içim içimi yiyeck kendimi bitirecem.3 gündür rabbime yalvarıyorum bana bi çıkış yolu göstersin diye,sizlerden de dua bekliyorum rabbim bana bana bir çare bir yol göstersin.

  Ben 1 senedir birisinden hoşlanıyorum.fakat bir türlü söyleyemiyordum.Çünkü okadar düzgün birisi ki hem terslemesinden çekindim hemde ciddi düşündüğüm için ve harama yaklaşmamak için son sınıfta yani seneye konuşmayı düşünüyordum.karşımdaki insan namazında abdestinde,tesettürüne gerektiği gibi riayet eden,sınıfta hiç bir erkekle konuşmayan islami açıdan nerde nasıl davranılacağını bilen birisi.Aileside son derece dindar insanlar.okuduğu kitaplar düşünce yapısıda benle aynıydı,ismini vermiyim bir cemaatede bağlanmıştı.bu sebeblerden dolayı hoşlanıyodum ve bunları aynı sınıfta olduğumuzdan 1 senedir okulda takip ediyordum naapıyo nereye gidiyo kiminle ne konuşuyo diye ordan biliyorum ve onun en yakın arkadaşıda benim bi akrabamın kızı oda aynı sınıfta ondan biliyorum.

  Bir sene boyunca hiç konuşmamıştm onunla. eğitim-öğretim yılının bitmesine 10 gün falan kalmıştı,öğrenciler seminerler falan yapıyodu,mecburi bir sebeple seminer hakkında tel ile konuşmak gerekti,gerekeni konuştm kapattım,4 gün hiç konuşmadım sonrasında niyetimi bildirdim belki biraz erken olmuştu ama okul bitiyordu tatilde düşünür diye söylemiş bulundum.o kesin birşey söylemiyordu daha erken, zamana birakalım diyordu.bir kaç defa yüz yüze görüştüm.düşünce yapısı hassasiyetleri konuşması tam istediğim kriterlerdeydi.görüştüğümdede yine aynı şeyleri söyledi zamana bırakalım görüşmesek daha uygun olur falan diyordu.biraz daha tanıyınca ben iyice sevdim çokta güvenmiştim.bir hafta sonra daha açık bişekilde mesajla sevdiğimi ciddi düşündüğümü söyledim içimdekileri anlattım,ben anlatınca oda anlattı.bende seni seviyordum geçen dönemden beri baktığını gördm bi kaç defa,ama bunları sana söyleyemezdim dedi.bi kaç gün daha geçti 10 gün falan olmuştu konuşalı,ben her seferinde çok sevdiğimi ve güvendiğimi söylüyordum,o ben senin sevgine layık değilim gibisinden şeyler söyledi. bende neden ne demek bu diye ısrar ettim.ağlamaktan zor konuşarak anlattı;lisedeyken (3,5 sene önce)bir şey olmuş bir cahillikti oldu,ve bu halimle beni kabul etmeyeceğini biliyorum sen ne karar verirsen ben razıyım,ama şunu söyleyeyim bende seni çok sevmiştim dedi.bende her nekadar başından beri söylemesede belli etmemeye çalışsada anlıyordum sevdiğini,en yakın arkadaşıda anlıyordu

  bunu daha önce anlatmam lazımdı ama seni kaybetmekten korkmuştm ve ama artk seni kandıramam bana bukadar güvenirken dedi,okadar pişman oldum okadar tövbe ettim bu günahtan dolayı 3,5 senedir ağlıyorum rabbime dua ettim canımı alsın diye,ve benden başka hiç kimse bilmiyor ne anneme ne bi arkadaşım,sana güvendiğim için ve senden bunu saklayamayacağımı sana bunu yapamayacağım için söyledm dedi,
  işte bunun için 3,5 senedir,ne kimseyle konuştm ne kimseyi hayatıma yanaştırdım dedi.ama seni gerçktn sevdiğim için senin samimiyetle ısrarlarına direnemedim dedi.çok kötü olmuştum bunu öğrenince, bana biraz zaman ver dedim.3 gündür görüşmüyoruz.
  geçmişte benimde harama bulaştığım durumlar oldu ama yaptıklarıma tövbe ettim ve 3 senedir,en ufağına bile yaklaşmıyorum Allaha şükür.

  (haddim olmayarak bir tavsiyede bulunmak istiyorum: hayatınız boyunca hiç kimseyi hiç bir olayı kınamayın, illaki kınadığınız şey başınıza geliyor çünkü)

  15 gün oldu ve ben çok sevmiyordum ve çok güvenmiştim vazgeçemiyorum kestirip atamıyorum bi türlü.olay bu siz olsaydınız NEYAPARDINIZ?

  konuyu tam anlayın diye biraz teferruatlı anlatmış olabilirim hakkınızı helal edin.bilgisayar internet işlerinde de biraz cahilim yanlışlarım olmuşsa kusuruma bakmayın. 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  Cevap: !!!lütfen okuyun dualarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum!!!


  Reklam


  Eğer gerçekten cahillikle yapmış ve hatasını kabul edip Rabbine tevbe etmişse sana da anlatması dürüst olduğunun bir göstergesidir.

  Eğer ilerde başına kakmayacaksan evlenmende bir sakınca yoktur.
  Ayrıca bu durumda bir kıza yardım etmenin mutlaka ecri olacaktır.
  En önemlisi de ona acıyıp onunla evlenme onu gerçekten kendine uygun buluyorsan evlen.

 3. eczdamla
  Üye
  Selamün aleyküm ,gerçekten zor bir durum ama pişman olması sana içtenlikle anlatması erdemli bir davranış.bu konudan utanıp sana hiç açılmadan reddedebilirdide.ama seni sevdiği için senden vazgeçememiş.annesi ailesi ile paylaşamadığını sana anlatmış.eğer gerçekten seviyorsan ikinizede yazık etme.ama ilerde sorun edebilirim diyorsan evlendiğinizde ikinizde daha çok üzülürsünüz.iyi düşün.ikiniz için de hakkınızda en hayırlı olanı nasip etsin rabbim.

 4. deniz29
  Üye
  Aynen diger kardeslerime katiliyorum. Eger sana icten herseyi anlattiysa, pisman olduysa ve tÖvbe ettiyse ve sen o nunla evlendikten sonra bu konuda o na zarar vermeyeceksen allah hakkinizda hayirlisini versin kardesim. Allah yar ve yardimciniz olsun

 5. OxyGen`s
  Üye
  kardeş okudum anlamadım nolmuş bu arkadaşa .

 6. mustazaf
  Üye
  yazını okumadan seni uyarmak istiyorum.

  böyle bir başlık forum içerisinde yasaktır dikkat edelim. birdahaki sefere ...


 7. deniz29
  Üye
  Kardesimizin sevdigi ve evlenmek istedigi kizin yillar Önce bir cehalete dÜstÜgÜnÜ Ögrenmis, ne yapmasi gerektigini bilmedigi icin bizden yardim istemis kardesim

 8. Salawat
  Devamlı Üye
  Ölç tart biç.
  Aklına yatıyorsa ve bir daha kafasına bu konuyu kakmayacaksan evlen...
  Her zorlukla beraber bir kolaylık vardır. (inşirah 94-5)

 9. o_nur34
  Üye
  Lise talebesi misin?? Öyle isen çok erken girmişsin gönül işlerine..

 10. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Arkadaş sen bu işi bırak ....Şimdi herşeye razı olabilirsin ama gelecekte ufacık bir tartışmada bu anlatılanlar sizin ayrılmanıza sebeb olabilecek mevzulardan biridir...Eğer görüşmüyorsanız bundan sonrada görüşmeyin...Allah hakkınızda hayırlısını versin....

+ Yorum Gönder