+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah Rızası İçin Yapmak ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. AydınlığaBak
  Üye
  Reklam

  Allah Rızası İçin Yapmak ?

  Reklam

  Allah Rızası İçin Yapmak ? Mumsema SelamunAleyküm

  Allah Rızası nedir daha doğrusu bir iş yapıyorum Allahın Rızasını kazanak isterim demem yeterlimi yani ders çalışıyorum ilerde Allah Rızası için iyi bir mevkiye gelip Dinime Vatanıma Milletime Bayrağıma hayırlı bir işler yapmak onları sevmek ve korumak gibi bunları söylemem yeterlimi yoksa Allah Rızası kavramı dahamı başka ? Bu arada şunuda parmak basmak isterim milletimi derken Milliyetçiyim ancak ırksal değil "Türk Devleti'ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk'tür."T.C. Anayasası Madde 66 buna dayanarak yani ırk üstünlüğü safsatasında değilim.

 2. Altundal
  Devamlı Üye

  Cevap: Allah Rızası İçin Yapmak ?


  Reklam


  Allah Rızası nedir
  Allah(cc) rızası; O(cc)'nun emir ve yasaklarını yerine getirmektir O(cc) nun razı olacağı şeyleri yapmaktır.

  doğrusu bir iş yapıyorum Allahın Rızasını kazanak isterim demem yeterlimi yani ders çalışıyorum ilerde Allah Rızası için iyi bir mevkiye gelip Dinime Vatanıma Milletime Bayrağıma hayırlı bir işler yapmak onları sevmek ve korumak gibi bunları söylemem yeterlimi yoksa Allah Rızası kavramı dahamı başka ?
  Güzel düşünüyorsun ama bunu sadece söylemek yetmez hayatında tatbik etmen de lazım.Yaptığımız her işte Allah (CC) rızasını gözetmemiz gerekli. Çünkü dünya ve ahiret hayatında mutluluğumuz için bu bize gerekli.

  Milliyetçiyim ancak ırksal değil "Türk Devleti'ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk'tür."T.C. Anayasası Madde 66 buna dayanarak yani ırk üstünlüğü safsatasında değilim.
  Böyle düşünmen de çok güzel

+ Yorum Gönder