+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ölüm ile ilgili soru: insan öldüğü gün mü büyük hesaplaşmaya çıkıyor yoksa mezara defnettiğimiz gün mü? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. batitrakyali
  Üye
  Reklam

  Ölüm ile ilgili soru: insan öldüğü gün mü büyük hesaplaşmaya çıkıyor yoksa mezara defnettiğimiz gün mü?

  Reklam

  Ölüm ile ilgili soru: insan öldüğü gün mü büyük hesaplaşmaya çıkıyor yoksa mezara defnettiğimiz gün mü? Mumsema arkadaslar bir sorum olucak insan öldü gün mü büyük hesaplasmaya cikyior yoksa mezara def etimiz günmü

  simdiden hepsi arkadaslara tskler

 2. islamyolu
  Emekli

  Cevap: ölüm ile ilgili arkadaslar


  Reklam


  Kardeş ölen kişi , itikatı veya Ameli kötü ise Cehennemden bir kapı açılır. gece gündüz orası gösterilir. Ve Kabirde Azap çektirilir.

  ölen kişinin Ameli sağlam ise cennetten bir kapı açılır . Ölen kişi Kıyamete kadar orada cennetteki yerini seyreder.

  yani kısacası ölüm geldigi an. Kabirde Evvela azap çeker, Kıyamet günüde Mahşer kurulur. Ameline göre İtikatına göre gidecegi yer tespit edilir. Ameli bozuk bir mümin ise Cehennemde cezasını çektikten sonra tekrar Cennete gidecektir. ama itikatı bozuk olanlar Ateistler , Zerdüşler i Yahudiler , Hıristiyanlar gibileri Ebedi cehennemde kalacaktır. Cennet yüzünü göremeyecektir. Cennet ve cehennemde 7 tabakadan oluşuyor. hıristiyanın yahudinin Ateistin yerleri değişik katlarda olacak. Cennette aynen o şekil.

  kısaca büyük hesaplaşma Kıyamet koptuğu zaman. olacak. ölen kişi defin sırasında itikatına ameline göre Azaplar ceker. Ama o azapta küçük azaplar degil..


 3. batitrakyali
  Üye
  cok sagol kardes

+ Yorum Gönder
ölüm ile ilgili sorular,  insani olduyu gun