+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Beddua tutar mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. nur1986
  Devamlı Üye
  Reklam

  Beddua tutar mı?

  Reklam

  Beddua tutar mı? Mumsema herkese selam olsun
  benim sorum şu şu zamana kadar kimseye beddua etmedim edenleride hep uyardım kızdım günahtır diye ama birileri canımı çok yaktı sözler tutulmadı ve hakkımda başkalarına dedikodu yaptılar bende dayanamadım ve allahım onları bana muhtaç et ben nasıl üzüldüm kahroldum onlarda bana yaptıklarından dolayı kahrolsunlar bana muhtaç olsunlar hakkımı helal etmiyorum dedim...bu kabul olurmu ben günah işlemiş oldum mu böle dediğim için şimdiden teşekkürler!!!

 2. menzil_guller
  Ya Hayy

  Cevap: beddua tutar mı?


  Reklam


  ve aleykum selam Nur kardeşim..öncelikle bir müslüman ağızlarını güzel sözlere ve hayır dualara alıştırmalı, sakıncalı sözleri kesinlikle kullanmamalıdır. İnsan kendine, yakınlarına, hatta başkalarına veya hayvanlara ve diğer varlıklara beddua etmemelidir.Böylesi mânasız temenniler, duaların kabul edildiği zamana denk düşerek gerçekleşebilir.en güzeli size haksızlık yapanları Allah'a havale etmektir..
  Rasulullah efendimiz “Kendinize beddua etmeyiniz; çocuklarınıza beddua etmeyiniz; mallarınıza da beddua etmeyiniz. Dileklerin kabul edildiği zamana denk gelir de Allah bedduanızı kabul ediverir.”buyuruyor.Rabbim merhamet sahibidir.kendisine yönelenleri asla geri çevirmez.hayır duada bulunmak dileğiyle..yaptığın bedduadan pişmanlık duymak bile tevbedir kardeşim..selam ve dua ile..

  Müslim, Zühd 74. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Vitir 27

+ Yorum Gönder
beddua tutarmı,  beddua tutar mı,  beddua tutarmi,  beddualar tutar mı,  beddua etmek tutarmı