+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İş gereği bir kız ile bir erkeğin başbaşa kalmasının hükmü nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sevim yalçın
  Sürgün dünya....
  Reklam

  İş gereği bir kız ile bir erkeğin başbaşa kalmasının hükmü nedir?

  Reklam

  İş gereği bir kız ile bir erkeğin başbaşa kalmasının hükmü nedir? Mumsema iş gereği bir kız ile bir erkeğin başbaşa kalmasının hükmü nedir?Eğerki mecbursa ve sakınıyorsa kötülüklerden çünkü bir kız ve bir erkeğin başbaşa kalınca üçüncüsü şeytandır ne yapmalı işten mi ayrılmalı?

 2. EarthQuake®
  Yolcu

  Cevap: iş gereği bir kız ile bir erkeğin başbaşa kalmasının hükmü nedir?


  Reklam


  Kadın; onun zerafeti, cazibesi, kadınlık hususiyetleri rencide edilmeksizin, iffetini korumak şartiyle hayatın bütün safhalarında bulunmuştur. Zira İslam fıtrat dinidir. Dinin emir ve yasakları, getirdiği disiplinler fıtratla uyum içerisinde olup, insanı koruyup kollamaya yönelik esaslardır. Kadının iffetinin muhafazası da onun fıtratının bir parçasıdır. Onun iffetine toz kondurabilecek yolları İslam baştan kapamıştır. Çalışmasını meşru görmüş fakat onun fıtratına ağır gelecek iş ve ortamlarda çalışmasına müsaade etmemiştir. Kadınların, kadınlara ait işlerde çalışmasını teşvik etmiş, doğum, kız çocuklarının okutulması ve bilinçlendirilmesi, kadın hastalıkları gibi hususlarda kadınların rol almasını zaruri saymıştır. Bunları yaparken de, erkeklerle baş başa kalmamasını emretmiş, kendini rahatsız edici gözlerin gözetlemesinden uzak ve dinî vecibelerini yerine getireceği ortamlarda bulunmasını vurgulamıştır.

  Hikmet.Net

 3. islamyolu
  Emekli
  iş gereği bir kız ile bir erkeğin başbaşa kalmasının hükmü nedir?Eğerki mecbursa ve sakınıyorsa kötülüklerden çünkü bir kız ve bir erkeğin başbaşa kalınca üçüncüsü şeytandır ne yapmalı işten mi ayrılmalı?
  Bak ne güzel demişsin. başbaşa kalmada bir 3. kişininde şeytan oldugunu bildigine göre. kesinlikle kalması caiz degildir. heleki başbaşa kalıyorsa bir iş yerinde bir odada bu asla caiz olmaz. işten ayrılmalıdır. kimse benim içim temiz diyemez. şeytan o vesveseyi verdimi vay onların haline.

 4. sevim yalçın
  Sürgün dünya....
  Doğru diyorsun kardeşim bende ayrıldım zaten ama rabbim kimseyi böyle zor durumda bırakıp imtihan etmesin selmetle...Verdiğiniz bilgiler için rabbim razı olsun kardeşlerim...

+ Yorum Gönder