+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdesti alırken parmağım kanıyor mu kanamıyor mu çözemedim, gusül aldım ama şuan korkuyorum bakar mısınız... Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ziya3400
  Devamlı Üye
  Reklam

  Gusül abdesti alırken parmağım kanıyor mu kanamıyor mu çözemedim, gusül aldım ama şuan korkuyorum bakar mısınız...

  Reklam

  Gusül abdesti alırken parmağım kanıyor mu kanamıyor mu çözemedim, gusül aldım ama şuan korkuyorum bakar mısınız... Mumsema Hayırlı günler.

  Gusül abdestimle yine sorun yaşadım. Pazartesi günden bu güne tam 6 gündür gusülümü tam alamadım zannediyorum. Yardımcı olur musunuz ?

  Aşağıdaki resimde gördüğünüz benim parmağım. Parmağımda kızarıklık oluştu etin orada. Yanlız kanıyor mu kanamıyor mu çözemedim. Peçete ile bastırıyorum herhangi bir kan izi gelmiyor, ama içimdeki ses kanıyor diyor.  MECBUR GUSÜLE BU VAZİYETLE GİRDİM YAPACAK BİR ŞEY YOKTU , BEKLE BEKLE NEREYE KADAR..


  Gusülüm bu şekilde sakat mı oldu acaba ? Hanefi mezhebindeyiz sanırsam ona göre ne deriz ? Zaten şüphe için yer arıyorum bunu görünce çok strese girdim
  . Bana tatmin edici cevap verirseniz Allah razı olsun ...

 2. EarthQuake®
  Yolcu

  Cevap: Gusül abdesti alırken parmağım kanıyor mu kanamıyor mu çözemedim, gusül aldım ama şuan korkuyorum bakar mısınız..


  Reklam


  Guslü de abdesti de bozmaz. Kanasa ve kan aksa yalnızca abdest bozulur, gusle zarar vermez. Selametle.

 3. ziya3400
  Devamlı Üye
  Eminiz dimi arkadaşım ? Sakatlık olmasın cami imamları v.s bu konuda bir uyuşmazlık yok dimi ? Cenabet kalmıyım..

  Allah razı olsun

 4. EarthQuake®
  Yolcu
  Valla size ne kadar eminiz desek de siz kendiniz emin olmadıktan sonra değişen bir şey olmuyor. Cevap vermek sorun değil de bunun vesvese olduğunu ve aldırış etmemeniz gerektiğini defalarca dile getirdik. Yazdıklarıma inanmayıp tekrar tekrar teyit ettiriyorsunuz.


 5. ziya3400
  Devamlı Üye
  İçimdeki ses sizin söylediklerinize bile inanmamı söylüyor çok sıkıntıya giriyorum.

  Ama bu sefer direniyorum, gusül tekrarı yapmamak için şu sıralar direniyorum, Unutmaya çalışıyorum.

  Tekrara gerek yok sözlerinizi aklıma getiriyorum.

  Allah razı olsun

 6. ziya3400
  Devamlı Üye
  Sorularla İslamiyet Editörü de sorumu cevapladı şimdi iyice rahatladım.
  Arkadaşlar hepinizden Allah Razı Olsun..  " Değerli kardeşimiz;
  İbadetleri yapabilmek için bir mezhebe tabi olmanız gerekir. Karadenizliler hanefi mezhebinden olduğuna göre siz de hanefi mehebine göre amel edebilirsiniz.  Öncelikle gusülden önce sprey kullanmanıza hiç gerek yoktur. Burun tıkanık olsa da gusül geçerli olur. Burnun ön kısımdaki boşluğu hafifce ıslansa yeterli olur. Genizi yakacak şekilde burna su çekmeye gerek yoktur.  Gusül sırasında kanama olması gusle zarar vermez.


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet
  04-Haziran-2011 - 14:56:31 "


 7. Misafir
  Hanefi mezhebine göre yara kanarken gusül abdesti alınır mı

 8. arifselim
  Yönetici
  Hanefi ve diğer mezheplerde de yaranın kanaması gusle engel değildir. Ancak hanefi mezhebinde kanama namaz abdestini bozar.

+ Yorum Gönder
bir yerin kanarken gusul alınırmı,  bir yerimiz kanarken gusül abdesti alınır mı,  yara kanarken gusül abdesti alınır mı,  bi yer kanarken gusül alınır mı,  bir yerin kanarken gusül alınır mı,  gusül abdesti alırken parmak kanaması,  El ayak kanarken gusul al