+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gösteriş (Rİya) olacak diye korkuyorum! Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mehmet8623218
  Üye
  Reklam

  Gösteriş (Rİya) olacak diye korkuyorum!

  Reklam

  Gösteriş (Rİya) olacak diye korkuyorum! Mumsema selamün aleyküm değerli kardeşlerim.ben bir ibadet yada iyilik yapacak oluyorum.bunu biri görür de ben bu yaptığım ibadeti yada iyiliği gösteriş için yapıyormuş gibi düşünüyorum.artık neredeyse ibadet veya iyilik yapamaz oldum.yaptığım iş doğru mudur?ne yapmam lazım?
  selam ve dua ile...

 2. kanarya
  Devamlı Üye

  Cevap: gösteriş olacak diye korkuyorum


  Reklam


  selamün aleyküm değerli kardeşlerim.ben bir ibadet yada iyilik yapacak oluyorum.bunu biri görür de ben bu yaptığım ibadeti yada iyiliği gösteriş için yapıyormuş gibi düşünüyorum.artık neredeyse ibadet veya iyilik yapamaz oldum.yaptığım iş doğru mudur?ne yapmam lazım?
  gösteriş olacak diye korkuyorum selam ve dua ile...
  Ve aleykumusselam ve rahmetullah kardeş
  Şeytan bazen insana sağdan yaklaşır.Yani bir insan bir iylik ,ibadet veya hayır işleyeceği zaman ona derki, sen bu iyliği gösteriş için yapıyon, yada insanların içinde yapma vebenzeri pekçok olumlu gibi görünen ama gerçekte insanı iyilik yapmaktan alıkoyan düşüncelerdir.Sen bir iyilik yapcağın zaman sırf Allah rızası için yap sakın iyilikten vazgeçme.Şeytanın bu tür tuzaklarına düşme çünkü sen iyiliklerini gösteriş olur diye yapmazsan şeytanı sevindirirsin.

+ Yorum Gönder