+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dua ile nasip kısmet olurmu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. reyna89
  Es Rahmet Rüzgarı
  Reklam

  Cevap: Dua ile nasip kısmet olurmu?

  Reklam  Cevap: Dua ile nasip kısmet olurmu? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Dua ile nasip kısmet olurmu?
  utanılcak bir durum değil ... Öğrenmek için buradayız

  tıklayın :http://www.mumsema.org/misafir-sorul...olmalidir.html

  İstihare Namazı
  Bir iş yapılmak istendiği zaman iki rekat namaz kılıp sonunda Allah'dan hayırlısını istemek mendubdur. Bu hususta Peygamberimiz şöyle buyurdu:
  "Sizden biriniz bir iş yapmayı tasarladığı zaman, farzdan başka iki rekat namaz kılsın, sonra şöyle desin:


  İstihare
  DUASı:'Allah'ım! Ben, senin ilmin gereğince senden hayır istiyorum ve senin kudretinle senden kuvvet istiyorum. Senin büyük fazlından diliyorum: çünkü senin gücün her şey'e yeter, benim gücüm yetmez. Sen her şeyi bilirsin, ben bilmem ve sen bütün gaybları kemal üzere bilensin. Allah'ım !Eğer bu ( düşündüğüm....) iş, dinim hakkında, yaşayışım ve işimin akibeti hakkında hayırlıysa, onu bana kolaylaştır, sonra bu işte bana bereket ver. Yok eğer bu iş benim dinim için, yaşayışım için, işimin akibeti için kötüyse, onu benden çevir, beni de ondan çevir. Hayır nerde ise onu bana takdir buyur, sonra beni ona razı kıl' "  (Allahümme inni estehirüke bi-ilmike ve estakdirüke bi-kudretike ve eselüke min fadlikelazim fe inneke takdirü ve la akdirü ve tâlemü vela âlemü ve ente allamül-guyub)


  • Namazda, makbul olanı; ilk rekatta Fatiha ve Kafirun Suresi, ikinci rekatta ise Fatiha ve ihlas suresi okumaktır.
  • İki rek'at namaz kılıp bu duayı yaptıktan sonra, kalbe doğacak istek veya nefretle, yahut yapıcı veya engelleyici sebeblerle işin hayırlı olan tarafı gerçekleşmiş olduğuna kanaat beslenir ve buna rıza gösterilir.
  • Namazı kıldıktan sonra dünya kelamıetmemek(konusmamak), sağ tarafa ve kıbleye doğru yatmak, uyumaya çalışırken kalpten "Allah Allah" demek güzel olan şeylerdir.
  • Bu namazı buradan okuyup, tatbik etmek isteyenlerden bir dileğimiz olacak, Yukarıdaki Peygamber efendimizin duasını kendi sıkıntısına, problemine uyarlayıp kalbinden evet dilinden değil kalbinden okuduktan sonra 3 ihlas ve 1 Fatha'yı da başta Peygamberimize, sevdiklerine ve Zamanın Sahibine hediye eylesin. Onların yüzü suyu hürmetine bu aciz kulunun anlayacağı şekilde her şeyi aşikar göstersin, perdeleri aralasın diye Allah'a dua etsin. Allah ile konuşsun, etrafını saran melekleri hissetsin, dua da gözlerini kapatsın, boynunu büksün, Allah'ın kulu olduğunu acizliğini hisssetsin. Gerisi Allah'a kalmış. O kapısına geleni geri çevirmez. O'nun kapısı umutsuzluk kapısı değildir.

  Mendub : Sevilen, yapılması uygun olan, işlenmesi teşvik edilen iş. Dinen yapılması iyi sayılmakla birlikte yapılmamasında sakınca olmayan ve Resulullah (s.a.s.)'ın bazan yapıp, bazan terkettiği işler. Güzel bir iş sayıldığı için mendubu işleyen sevap alır, terkeden ceza görmez. Bu değerlendirme Hanefi mezhebine göredir. Sünnet ve müstehab terimlerinide içine alır.

  İstihare sünnettir. Danışacak yeri olmayan istihareye yapmalıdır.
  Evlenmeden önce, birkaç defa istihare etmeli, Hak teâlâya sığınmalıdır. Nefsin ve kötü kimselerin araya katılmasından koruması için, yalvarmalıdır. Salih, güvenilir kimselerle istişareden sonra, istihare yapmalıdır. Bir muradı olan kimse, abdest alır, temiz bir yere oturur, üç defa salevat-ı şerife okur, sonra her birine Besmele çekerek on Fatiha, sonra onbir İhlas okur, sonra üç defa salevat okur. Sonra sağ yanı üzere, yüzü kıbleye karşı olarak ve sağ elini sağ yanağı altına koyarak yatar, niyet ettiği şeyin iyi veya kötü olacağını bi-iznillah rüyada görür. (Fetava-i Karı-ül-hidaye)

 2. melankoliq
  Emekli

  Cevap: Dua ile nasip kısmet olurmu?


  Reklam


  Kuran ı kerim'i en yakın zamanda öğrenmeye çalış.Bu senin çok iyi olacaktır.Allah yardımcın olsun.

 3. Janis
  Üye
  Allah vermek istemeseydi istemek vermezdi.Sen de belli ki çok istiyorsun dua etmeye devam et, hayırlısıyla istediğin olur olmazsa başka bir surette sana geri döner inşallah.

 4. Misafir
  Benim kismetim ayagma geliyor babam istemiyor yabancilar diye

 5. Misafir
  Cok eski bir konu ama merak ediyorum, ne oldu diye..
  Bende şu an çok ama çok zor bir durumdayım..
  Almanya'da yasıyorum, 20 yaşındayım ve okulu bitirmek ve üniversiteye başlamak üzereyim.
  Ablamın çok yakın Arkadaşının bir erkek kardeşi var.
  Ablam bana onunla tanışmamı tavsiye etti, çünkü küçüklüğünden beri tanıyormuş ve çok düzgün ve dinine düşkün biri dedi, ağzı Kur'ân'lı, abdestli namazlı..
  Oğlan 28 yaşında ve Türk değil, Faslı.
  Bizim babamız ne yazıkki çok Irkçı, ve Türk'ten başkasini istemez.
  Bizde sandık zor olur ama olur neticesinde.
  Neyse tanıştım onunla ve hemen çok iyi anlaştık, tam kafa dengim, ve ben kolay kolay kimseye ısınmam.
  Bir kaç ay sonra babama söyleme kararı aldık ve babam katiyen karşıyım dedi. Yani aslında fikrinden dönüş şansı yok gibi.
  Kendisi ne yazıkki dinine hiç Önem vermiyor o Yüzden dini tartışmaya da girilmiyor.
  Babam Razı olmadan bu işe kalkışmak istemiyoruz ne kadar çok sevsekte birbirimizi.
  Şu an telefonla görüşmeyi de kestik sadece günde bir kaç kelam yazıyoruz birbirimize.
  Önce telefon geceden sabaha kadar acık kalırdı, beraber uyurduk yani..
  Ama haram diye elimizi çektik bunlardan..
  Ve her gün, her Namazdan sonra Allah'a ben şöyle dua ediyorum: "Allah'ım Onu bana ne olur hayırlı kıl ve nasip eyle, babamı Razı et, yumuşat ve kalp Gözünü aç.
  Ama eğer benim için asla hayırlı değilse, gönlüme bana hayırlısı neyse onu bana Razı eyle ve içimdeki Aşkı ne olur al, al ki her gün her gün ağlamayım artık, bana güç ve sabır ver ya kurban Olduğum.."

 6. Misafir
  Sene 2016, bu kardeşimiz istediği kız ile evlendi mi acaba?-

 7. Misafir
  Kardesim sen Allahtan hayirlisini dile gerisini ona birak.her seyde bir hayir vardir .bak ne guzel soyluyosun namaza baslicam diye belki sirf bu yuzden kurtuluşa ereceksin kim bilir.sukret her haline

 8. Misafir
  çok ısrar Yüce allahı gücendirir Allah tan çok kimseyi sevmeyeceğiz.istemeyeceğiz.Tabii tövbeni yap, duanı dileğini yap gerisini Allaha bırak .Bende rüya istedim ama gaybı bir tek Allah biliyor önceden öğrenemiyoruz.Bazı rüyalarıda olay gerçekleştikten sonra rüyam çıktı diyoruz sadece.durumun varsa sadaka ermeye devam et bütün işlerin rast gidecek göreceksin.Rızık telef etme.Yarının sana herzaman sürpriz olsun.Sana bakmayanla uğraşma sana sevgi gösterecek ilgilenecek insanı sabırla bekle.Ağzı açık kız arama moduna girme.hayatta işini gücünü,eğlenmene bakarken karşına çıkacak.sen üstüne düştükçe insanların burnunu büyütme.saplantıda çık.mantıklı olman için gerçek hayata işine gücüne dön.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
nasip nedir,  nasip kısmet,  nasip duası,  kısmet nedir,  nasip kısmet duası,  islamda nasip,  islamda nasip nedir