+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sevdigim kıza hakkımı helal etmesem? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ordeall
  Emekli
  Reklam

  Sevdigim kıza hakkımı helal etmesem?

  Reklam

  Sevdigim kıza hakkımı helal etmesem? Mumsema Sevgili kardeşlerim ben sevdigim kız tarafından haksız yere suçlandım ondan haketmicek şekilde hakaretler işittim yok yere günahımı aldı ve ben bi erkek olarak yediremedim olanları günahıma giriyorsun yok yere suçluyorsun dedim ama dinlemedi şimdi ben buna hakkımı helal etmesem sizce bende günaha girmiş olurmuyum?

 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Sevdigim kıza hakkımı helal etmesem?


  Reklam


  Madem sormuşsunuz:eğer dinen nikahlı değilseniz ki ben böyle anladım sizin bakışmalarınız,başbaşa kalmanız bile günahtır zinadır, öncelikle bu davranışları bırakmanız şarttır.
  2.sevdiğiniz değil kim olursa olsun haksız yere iftira vaya sizde olayan birşeyi sizde var gibi göstermişse tabiki hakkınıza girmiştir.hak haram eden günaha girmez.
  şunuda unutmaki:öc almak kolay ama af etmek daha zordur. tercihini yap....

 3. ordeall
  Emekli
  Evet kardeşim Haksız yere günahmı aldı ne dediysem inanmadı sana güvenmiyorum dedi ALLAH şahidim dir yok öyle birşey dedim ama dinlemedi günahımı alıyorsun ahirette iki elim yakanda olsun dedim bende...

 4. EarthQuake®
  Yolcu
  Affetmek büyük erdemdir, ayrıca sana yapılan kötülükleri ve yaptığın iyilikleri düşünmemelisin. Allah'a havale et, hayatına devam et inşallah kardeşim. Selametle.

+ Yorum Gönder
hakkımı helal etmesem ne olur