+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Taksitle Satış Hakkında Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sbasturk
  Üye
  Reklam

  Taksitle Satış Hakkında

  Reklam

  Taksitle Satış Hakkında Mumsema benim çeyiz üzerine mağazam var ve taksitle satış yapıyorum taksit olduğu için %10 ile %20 arası peşin satışın üzerine fiyat ekliyorum ürününe göre değişiyor acaba bu faize girermi.Birde geçen sene devlet yardım kredisi dağıttı biliyorsunuz kriz vardı ve taksitle satış yaptığım için para geri dönmedi ve ben bu krediye başvurdum ve aldım 25 binliraya sadece dosya masrafı adı altında 600 lira para ödedim.faizi ben ödenmediğim için bana mantıklı gelmişti aldım.faizi devlet ödüyormuş.sizce bu faize girermi.ALLAH(c.c) cevap verenlerden razı olsun.

 2. muvahhidim
  herşey O'nun için..!

  Cevap: Taksitle Satış


  Reklam


  benim çeyiz üzerine mağazam var ve taksitle satış yapıyorum taksit olduğu için %10 ile %20 arası peşin satışın üzerine fiyat ekliyorum ürününe göre değişiyor acaba bu faize girermi.

  Kardeş;
  Öncelikle satışını yapacak olduğunuz malın değerini müşteriye söylersiniz, daha sonra da müşteri alış verişin takside bağlanmasını isterse malın fiyatının şu kadar bir miktar artacağını ifade edersiniz.
  Çünkü iş yeri sahibi dükkan işlerinin bi şekilde iş kazana bilmesi için peşin çalışması gerekir.
  Müşteri kazanmak için de satışlarına taksitli satışı da eklemesi gerekmektedir.

  Bu durumda bir malın peşin ve taksitli fiyatını müşteriye fazla abartılı
  (kar üstüne kar) olmayacak şekilde sunarsınız.

  Müşteri o malı alma hususunda da muhayyerdir..


  Birde geçen sene devlet yardım kredisi dağıttı biliyorsunuz kriz vardı ve taksitle satış yaptığım için para geri dönmedi ve ben bu krediye başvurdum ve aldım 25 binliraya sadece dosya masrafı adı altında 600 lira para ödedim.faizi ben ödenmediğim için bana mantıklı gelmişti aldım.faizi devlet ödüyormuş.sizce bu faize girermi.ALLAH(c.c) cevap verenlerden razı olsun.
  Kardeş;
  Krediyi alıp kredinin faizini de Devlete ödetmeye siz sebebiyet verdiğiniz için, bir günaha sebebiyet veren o günahı işlemiş gibidir kaidesinden dolayı siz de aynı günahı işlemiş gibi kabul edilirsiniz.

  Rabbinizden af dileyin ve O'na nasuh bir tevbe edin..

  O'ne emanet olun..

  celle celeluh

+ Yorum Gönder