+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Etek traşı olmadan alınan gusül abdesti kabul olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. musmer
  Üye
  Reklam

  Etek traşı olmadan alınan gusül abdesti kabul olur mu?

  Reklam

  Etek traşı olmadan alınan gusül abdesti kabul olur mu? Mumsema Merhaba arkadaşlar ben merak ettiğim bir konuda bilgi almak istiyorum. Etek traşı gerekirken boy abdesti almamız icab ederse etek traşı olmadan alınan gusül abdesti kabul olur mu?

 2. peugeot_bor
  Devamlı Üye

  Cevap: Gusül abdesti ile ilgili bir soru.


  Reklam


  Olur. Çünkü cünüp iken en önce gusletmen gerekir yani cünüplükte biran önce kurtulman gerekir.Daha sonra gereken temizliğini yaparsın. Normal zamanlarda yani zorunlu olarak gusletmen geremeyen zamanlarda gusledecek sen önce temizlenip daha sonra gusletsen de olur.
  En iyisini Allah bilir.

 3. EarthQuake®
  Yolcu
  Temizlik imandandır, 40 günü geçmemek şartıyla etek tıraşını dilediğiniz zaman yapabilirsiniz. Alacağınız gusüller geçerlidir inşallah. Selametle.

 4. Ebu_ibrahim
  Üye
  merhaba arkadaşlar ben merak ettiğim bir konuda bilgi almak istiyorum. Etek traşı gerekirken boy abdesti almamız icab ederse etek traşı olmadan alınan gusül abdesti kabul olur mu?


  بسم الله الرحمن الرحيم


  etek traşının gusülden önce veya sonra yapılmasının bir sakıncası yoktur. bu konuda ayrım gerektiren bir delil - bildiğim kadarıyla - varid olmamıştır. Allah en iyi bilendir.
 5. Altundal
  Devamlı Üye
  Gusletmeden veya gusül bitmeden önce etek tıraşı olmak cünüp için mekruhtur.

 6. Hoca
  erimeye devam...
  Gusül abdesti ile ilgili bir soru.
  Gusletmeden veya gusül bitmeden önce etek tıraşı olmak cünüp için mekruhtur.
  Cünüpken etek traşı olmanın mekruhluğu ile alakalı bir delil var mı?

 7. Misafir
  Dinen arpa boyunu geçmemesi gerekiyor kirk günde çok fazla uzar dinen iki hafta maksimum süredir yanlış fetva verme kirk gün diyen bilmeden fetva veren arkadaşım

 8. Misafir
  Evet bir arpa boyu olduğunu duymuştum

 9. Misafir
  cunup oldun güsül apdesi alacaksın etek trası olurmu

 10. arifselim
  Yönetici
  Evet kardeşim cünüplükten yıkanmak için gusül abdesti almadan önce etek tıraşı olabilirsin bir sakıncası yoktur.

+ Yorum Gönder
etek traşı olduktan sonra gusül abdesti alınır mı,  gusül abdesti etek traşı,  gusül abdesti alırken etek traşı,  etek traşı,  etek traşı gusül gerektirir mi,  etek trasi ,  gusül abdesti almadan etek traşı