+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda Sure Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Târ-ü mâr
  Üye
  Reklam

  Namazda Sure

  Reklam

  Namazda Sure Mumsema Selamün Aleyküm.
  Namaza basliyali cok olmadi. Ondan icin bazi yerlerde sasiriyorum. Ezbere bildigim Sureler sirasiyla Kevser, Tebbet, Ihlas, Felak ve Nas Sureleri. 4 Rekatli Sünnetlerde bunlarida yukaridaki sirasiyla okuyorum. Yalniz Farzlarda nasil okuyacagimi bilemiyorum. 1. Rekatta Kevser ve 2. Rekatta Tebbet Suresini okuyordum hep. Ama hep ayni Sureler okunmaz diye okumustum. Bir Sureyi atlamaninda mekruh oldugunu okumustum. Simdi Farzlarda Kevser - Tebbet Suresini ve daha sonraki Namazda Ihlas ve Felak Suresini veya Kevser ve Ihlas Suresini okuyabilirmiyim? Kevser ve Ihlas Surelerini okursam Tebbet Suresini atlamis oluyorum. Yanlismidir?
  Acaba diyorumki her Namazin ilk rekatinda Kevser Suresini sonra sirayla Tebbet, Ihlas, Felak, Nas Suresini okuyabilirmiyim? Simdiden Allah razi olsun.

 2. peugeot_bor
  Devamlı Üye

  Cevap: Namazda Sure


  Reklam


  Aleyküm selam;

  Dinde zorluk yoktur. Sen yeterki namazına devam et.1. sorunun cevabı her zaman 1. rekatlarda oukuduğu zamlı süre veya ayet 2. rekatta okuduğundan uzun olması daha eftaldir.tebbet süresini bilip kevseri okuduktan sonra ihlasa atlamaman gerekli çünkü atlaman için 2 süre birden atlaman lazım.2. sorunun cevabıda yanlışyapıyorsun. Sıralamanın tebbet,ihlas,felak,nas ve kevser olarak yapa bilirsin kevser en kısa süredir.Nas süresi kuranın son süresi olduğundan bundan sonra kevseri okuya bilirsin.
  En iyisini ALLAH bilir.
  Allah cümlemizden razı olsun.

 3. Târ-ü mâr
  Üye
  Allah razi olsun..-)

+ Yorum Gönder