+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tek başına namaz kılarken sureleri nasıl okumak gerek? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.
  Reklam

  Tek başına namaz kılarken sureleri nasıl okumak gerek?

  Reklam

  Tek başına namaz kılarken sureleri nasıl okumak gerek? Mumsema Selamun aleykum.

  Tek başımıza namaz kılıyoruz diyelim.Sureleri hafif sesli yani duyabileceğimiz kadar ki haliyle mi okumak gerek.Yoksa herşeyimi gerek Allahuekber kısımları gerek rüku ve secdedeki tenzih kısımları bunlarda da mı hafif duyacağimz şekilde sesli mi okumamız gerek.

  Birde bizde öğle ve ikindi de hiç ses çıkarmadan mı okumalıyız?
  Yoksa tek başına kılarken tüm namazlarda herşey hafif sesli mi okunur?(Ben böyle yapıyorum).

  Selametle.

 2. peugeot_bor
  Devamlı Üye

  Cevap: Tek başına namaz kılarken sureleri nasıl okumak gerek?


  Reklam


  Aleykum selam
  Tek başına namaz kılarken öğle ve ikindi ve sünnetler dışında sabah namazının farzı,akşam ve yatsı namazının farzının ilk iki rekatı ve gece tehetcüt namazını sesli olarak okuya bilirsin. Hatta sesli okunan namazlarda meleklere ve cinlere imamlık yapıyormuş gibide kılabilirsin. İstersende kendin duya bileceğin kadarda bütün namazlarını eda edebilirsin.
  Allaha emanet.

 3. musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.
  Cevabın için Allah razı olsun.

  Ben şunu demeye çalışıyorum.Ben sanki bütün namazların her rekatında(3ve4. rekat dahil) hafif sesli okunabilir diye duydum.Acaba bu böylemidir?

  Yoksa her namazımızı camide imamın kıldırdığı şekilde mi kılmalıyız.Tamamen cami de imamın kıldırdığı şekildeyse biliyorum nasıl yapılacagını.Değilse tam olarak 5 vakitin her rekatı nasıldır?

 4. peugeot_bor
  Devamlı Üye
  Doğru kendin duya bilmen şartıyla dili ile harfleri belirterek hafif sesli okunur.Öyle kılsanda kıratın olur. Sesli olarak okumak istersen anlattığım gibide okuya bilirsin.İmam gibi.Yanlızken sesli olarak namaz kılmakta güzeldir.

 5. musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.
  Tamam Allah razı olsun.
  Çünkü ben yalnız başıma namaz kıldığım zaman her vaktin her rekatında hafif duyabileceğim kadar sesli okurum.
  Eğer birisi mescitteyse veya benden sonra gelirse sesimi kısarım.Kimsenin duymamasına çalışırım.Ama içimden çıktıgını tahmin ediyorum.Dilimi kelimeleri tam tatbik edicek şekilde oynatırım.

  Selametle.

 6. peugeot_bor
  Devamlı Üye
  Yanlızken sesliolarak okumanıda tavsiye ederim özellikle yatsı ve gece namazlarını imamlık niyetiyele. Namazdaki huşuun çok güzel oluyor.

 7. musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.
  Yanlızken sesliolarak okumanıda tavsiye ederim özellikle yatsı ve gece namazlarını imamlık niyetiyele. Namazdaki huşuun çok güzel oluyor.
  Ben mescitte kıldıgım için sureler yarıda kesilebilir.Yani birisi gelirse sessiz hale dönmek zorunda kalırım.Onun için ev oluncaya kadar böyle devam etmem lazım.

  Sağol.

 8. Misafir
  Evet Kendi başımızayken sesli okudukmu çok güzel oluyor tavsiye ediyorum

 9. Misafir
  Selamın aleyküm
  Bu akşam evde yalnızım. Az önce yatsı namazını baştan sona sesli kıldım. İnanın çok güzel hissettirdi deneyin. Selametle.

 10. Misafir
  Sesi okuyunca garip bi huzur Allah kabul etsin Allah daim Etsin işallah😊

 11. Misafir
  peki ya namazda surelerı karştırırsak başka sureye gecebilirmiyiz

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Namazda zammı sure okunduğu zaman unutulur veya karıştırılırsa hemen bir başka ayet veya sureye geçilebilir bir sakıncası yoktur.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
tek başına namaz kılarken sesli okumak,  tek başına namaz kılarken sesli okunur mu,  tek başına namaz kılmak,  namaz kılarken sesli okunur mu,  yalnız namaz kılarken sesli okunur mu,  namazda sureler sesli okunur mu,  namazda sureler seslimi okunur