+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dinden çıkma ile ilgili vesveseler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Müslüman123
  Devamlı Üye
  Reklam

  Dinden çıkma ile ilgili vesveseler

  Reklam

  Dinden çıkma ile ilgili vesveseler Mumsema Bazen içimde bişi oluyor. Dinden mi çıktım acaba diyorum. Sonradan en fazla 3 saniye önce düşündüğüm şeyi tekrar aklıma getirmeye çalışıyorum çünkü analiz edicem. Sonradan hiç bişi hatırlamıyorum. Az önce tekrarlandı bu. Hesapta yarın kıyamet kopcak diyorlar ya onları yalan yanlış yazılarını okuyordum. İçime bi huzurluk oluyor ister istemez. Kendi kendime diyorum ki ben naptım ne dedim diyorum 2 saniye önceki şeyi hatırlayamıyorum. Yanlış anlamayın hafızam iyidir Yani kardeşlerim böyle bir şey tekrar yaşadığımda ne yapmam lazım ? O yaşadığım şeyi tam anlatamıyor olabilir anlayanlar var mıdır?

 2. barışuğur
  Emekli

  Cevap: Dinden çıkma ile ilgili


  Reklam


  Arkadaşım içindeki vesveselerden ötürü dinden çıkmazsın ya da günaha girmezsin. Dilinle kafir edicek sözler söylemedikten sonra. Yazdığından bunu anladım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

 3. şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...
  yaşadığın vesvese gibi duruyor üstünde çok fazla durma insan aklından geçenler nedeniyle dinden çıkmaz...

 4. HAMMADUN
  Emekli
  Şeytan Aleyyullana'nın vesveselerini aklına takıp, dinden çıkmışmıyımdır diye mi düşünüyorsun??? Bilmem kaç milyon yaşında olan o cahil cühela şeytan aleyyullana seni Rab'binden uzaklaştırabilmek adına türlü türlü desise ve hilelere başvururken, o'nu kafana takıp Rab'binin rahmetinden ümit mi kesiyorsun.

  Tabiki hayır. O cahil şeytan, seninle akıl mukayesesine girme hadsizliğinde bulunmaya çalışmış anlaşılan. Rab'bine daha iyi bir kul olabilmek adına, aklını kullanıp şeytan aleyyullana'yı itekleyemiyormusun.

  Kovulmuş şeytanın şerrinden rabbine sığın. Zira o, sana dost olan Rab'binin hükmü karşısında kaçacak mekan ararda, mekan'da rab'binin olduğundan, soytarı gibi ortalıkta dolaşıp akıl yürüttüğü zannı içerisinde başka bir gafil aramaya koyulur.

  Dininden gafil olan, gafletini şeytanın mekanında yaşar.

  Takma kafana, Allah-u Taala'nın sana verdiği akıl muvacehesinde, şeytanın cehaletini gör ve nefsine de dostunu ve düşmanını tanıt. Hepsi bu önemsiz de addedme sakın. Unutma cihat etmek illa elde kılıç savaş meydanına çıkmak değildir. Şeytanın şerrinden emin olabilmek için, nefsinle cihat etmelisin. Zira en büyük savaş, cahil şeytanın ivasına karşı olan savaş değil. Nefsine karşı olan savaşındır.

  Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

 5. Müslüman123
  Devamlı Üye
  Çok saolun kardeşlerim çok Allah-u Teala razı olsun !

+ Yorum Gönder