+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allaha söz vermek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yarencik
  Üye
  Reklam

  Allaha söz vermek

  Reklam

  Allaha söz vermek Mumsema sa.lütfen yardimci olun .ben rabbime söz verdim tövbe ettim sigarayi birakmak icin ama 3 gun tutabildim,bozdum sözumu zaten 2 tane icerim normalde de ama,vicdanim o kadar rahatsiz ki utaniyorum rabbimden sözumden vazgectim die.ne yapcam o 2 dal siagarayi da icim ezilerek kivrilarak iciyom napcam bilemiyorum birakamiyomda bisey sööyleyin birakim. lütfen namazlarimda dua ediyorum, bana dua edin

 2. _aSya_
  ฟΣŁΣףּ ╜

  Cevap: ALLAHa söz


  Reklam


  uWmw8LNaPcA
  Allaha söz vermek

  Sigarayı bırakmak istiyorsanız ve buna cesaret edemiyorsanız yukarıdaki sigara ile ilgili video size bırakmak için bir fikir verebilir. söyliycek başka bişey bulamıyorum...

 3. gulistan-ank
  Devamlı Üye
  Mevlam sabırlar kolaylık versin,nefsini sogutsun inşallah
  canın istedigi zaman gönülden besmele cek ,
  faydasını görülsün..

 4. musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.
  lütfen namazlarimda dua ediyorum, bana dua edin
  Sen yine az içiyormuşsun.Tabi onuda bırakmanda fayda var.Kıvranarak, utanarak içmende senin iyi niyetli olduğunu gösterir.

  Bak benim aklıma hiç dua etmek gelmedi.Bende dua edicem bundan sonra.Hem tüm sigarayı bırakmak isteyenler için hemde kendim için dua edicem.Allah inşaallah bırakmak isteyenlerin hepsine bırakmayı nasip eder.Özellikle Allah rızası için bırakmayı isteyenlerin hepsi bıraksın inşaallah.
  Sigara çok kötü birşey.Hani görünürde içki, uyuşturucu kadar kötü değil belki ama onlara yakın bence.Allah inşaallah seni o iki taneden de kurtarır.Sende hatta hepimizde tüm sigarayı bırakmak isteyenler için özellikle Allah rızası için bırakmak isteyenler için du edin.Allah müslümanın başka bir müslümana ettiği duayı kabul eder.
  Benim içinde dua edin.
  Bu illete nereden bulaştık.Çok yanlış bir iş yaptık.Neyse.
  Allah yardımcımız olsun.

  Selametle.

 5. HAMMADUN
  Emekli
  Allah-u Taala'ya söz verdim kat-i tutacağım.

  Yok böyle bişey.

  İnşaallah tutacağım.

  Tamam şimdi oldu. İnşaallah sözünüzü tutarsınız.

  ALLAH-U TAALA'dan DAHA SÖZÜNE SADIK, KİM OLABİLİR....???

  Allah-u Taala'ya karşı söz verdin. Sözünü tutamadın. Allah-u Taala bu durumda sizden bir tövbe etmenizi beklemezmi.....???

  Tövbe ettiniz ve tekraren niyetlenip, tekrar söz verdiniz Rab'binize. Bu şeytan Aleyyullana'nın pisliğinden bir daha tatmayacağım diye.

  İradenizi kullandınız ve iradeniz bunu bırakmaya yeterli olmadı. Dereceniz üç gün. Üç gün bırakabilmişsiniz. Tövbe kapısı yine açık. Olaki dört gün bırakabilirsiniz. Olaki ondan sonraki denemenizde beş gün bırakabilirsiniz. Olaki ondan sonraki denemenizde bir hafta bırakabilirsiniz ve Olaki Rab'binizden aldığınız bu vücut emanetine ihanet ettiğiniz zannı içerisinde Rab'binize karşı bir utanma olur içinizde ve bakmışsınız ki; BIRAKMIŞSINIZ.

  Ondan sonraki her gün içinde muhakkak, Rab'biniz kendi rızası için bırakılan için size bir derecede inşaallah takdir edecektir. Zira niyet Rab'binizin rızasını kazanmaktır. O kendisinden talep edilene karşılık vermek için her daim sizi bekleyendir. O ne büyük bir dost, O ne büyük bir vekildir.

  Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

 6. yarencik
  Üye
  rabbim hepinizden razi olsun ins birakacam.rabbim hepnizin yardimcisi olsun.kalbim rahatladi tövbe yarabbim

 7. yarencik
  Üye
  hayirli geceler,mumsema ekibi lütfen asyanin videosunu kaldirin cok korkutuyoi beni o görüntu,zaten forum kurallarindada geciyor korkunc videolar yasak.lütfen cekin ödüm kopuyo zaten hassasim vede hastayim iyice korktum....

 8. _aSya_
  ฟΣŁΣףּ ╜
  niyetm korkutmak değildi özür dilerm hakkınızı helal edin

 9. yarencik
  Üye
  sevgili asya,nerden bileceksinki benim korkak bi yapiya sahip oldugumu,senin sucun yok.olaki hak girmisse araya hakkim helal olsun.

 10. Saif Al-Din
  Devamlı Üye
  ben de aynı bu yolla bıraktım. bırakmam bikaç ayımı aldı, sürekli tevbe ettim, içtim, tevbe ettim, içtim sonun da Allah bırakmayı nasip etti, 5 aydır falan içmedim.

+ Yorum Gönder
allah rızası için sigarayı bırakmak,  sigarayi allah rizasi icin birakmak