+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Emziren bir kadının sütünün yanlışlıkla eşinin ağzına girmesi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. melankoliq
  Emekli
  Reklam

  Emziren bir kadının sütünün yanlışlıkla eşinin ağzına girmesi

  Reklam

  Emziren bir kadının sütünün yanlışlıkla eşinin ağzına girmesi Mumsema Emziren bir kadının sütü yanlışlıkla eşinin ağzına girerse eşi artık ona helal olmaz mı?Eşi onun çocuğumu sayılır?Öyle birşey duydum da ne diyeceğimi şaşırdım...

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Emziren bir kadının sütünün yanlışlıkla eşinin ağzına girmesi


  Reklam


  Bahsettiğiniz durumda nikaha bir zarar gelmez. Ayrıca bir kimsenin eşinin sütünü içmesi günah değildir. Ancak bu durum günah olmasa da, adaba uygun değildir.
  Kadının memesinden süt emmek veya içmek, süt anne ve süt evlatlığı için yeterli değildir. Süt evlatlığının meydana gelmesi için, süt emen kişi iki yaşını doldurmamış olması gerekir. Bu itibarla hanımının göğsünü emen erkeğin süt evladı olması düşünülemez.
  Bir erkek hangi sebeple olursa olsun, hanımının memelerinden emse, evlilik hayatlarını devam ettirmelerine bir engel teşkil etmez. Günah değildir.

  (Mehmed Emre, Günümüz Meselelerine Açıklamalı Fetvalar, Eser Neşriyat, 1.c 135,142; 2.c. 669)


 3. melankoliq
  Emekli
  Allah razı olsun kardeş . Teşekkürler.

+ Yorum Gönder
kadın sütü içmek,  kadın sütü,  eşini emziren kadın,  kadın sütü içilirmi,  eşini emzirmek,  kadının sütü,  kocasını emziren kadın