+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yaşamış olduğum olay şirke girmişmidir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mehmet8623218
  Üye
  Reklam

  Yaşamış olduğum olay şirke girmişmidir?

  Reklam

  Yaşamış olduğum olay şirke girmişmidir? Mumsema selamün aleyküm değerli kardeşlerim ve hocalarım.bugün yaşadığım bir olayın sonucunda şirke düştüm mü diye size soruyorum.başımdan geçen olay şu:
  -ben yurtta kalıyorum.öğle namazını kendi başıma kılacağım.vaktin geçmsine 30 dakika var.bir üst kata çıktım.abdestimi aldım.namzı tam kılacağm.bizim yurdun yanındaki cafeden müzük sesi geliyor.hocama sordum.şu müzik namazıma mani olur mu diye.o da olmaz dedi.tekrar kılyordum.bu sefer de belim açıldı.herhalde arka avret yerim de açıldı.ben abdestim bozuldu diye tekrar abdest almaya gittim.hocam beni gördü ve bana 2. kattan pense al gel dedi.(ben 5. kattayım)indim aşağı aldım geldim.yanlış şeyi getirmişim.hocam: "bu değil dedi"tekrar indim busefer doğrusunu getirdim.abdestim aldım gidiyordum.ön avret yerimden sarı su aktı gibi oldu.ben vakit daha vardır diye gideyim bi daha alayım dedim.abdesti alırken ikindi okundu.farzı beşeri etmenlerin korkusundan dolayı terketmek şirk.bunu biliyorum.ama ben sadece hocamın bana buyurduğu işi yapmak için geçti namazım..ne yapacağımı bilmiyorum.tevbe ettim ama kabul olur mu bilmiyorum.
  bu olay sonucunda şirke düşmüşmüyümdür?bunu merak ediyorom
  selam ve dua ile...

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: şirk


  Reklam


  selamün aleyküm değerli kardeşlerim ve hocalarım.bugün yaşadığım bir olayın sonucunda şirke düştüm mü diye size soruyorum.başımdan geçen olay şu:
  şirk -ben yurtta kalıyorum.öğle namazını kendi başıma kılacağım.vaktin geçmsine 30 dakika var.bir üst kata çıktım.abdestimi aldım.namzı tam kılacağm.bizim yurdun yanındaki cafeden müzük sesi geliyor.hocama sordum.şu müzik namazıma mani olur mu diye.o da olmaz dedi.tekrar kılyordum.bu sefer de belim açıldı.herhalde arka avret yerim de açıldı.ben abdestim bozuldu diye tekrar abdest almaya gittim.hocam beni gördü ve bana 2. kattan pense al gel dedi.(ben 5. kattayım)indim aşağı aldım geldim.yanlış şeyi getirmişim.hocam: "bu değil dedi"tekrar indim busefer doğrusunu getirdim.abdestim aldım gidiyordum.ön avret yerimden sarı su aktı gibi oldu.ben vakit daha vardır diye gideyim bi daha alayım dedim.abdesti alırken ikindi okundu.ne yapacağımı bilmiyorum.tevbe ettim ama kabul olur mu bilmiyorum.
  bu olay sonucunda şirke düşmüşmüyümdür?bunu merak ediyorom
  selam ve dua ile...
  Bu durum şirk değil kardeş.
  Sadece ihmalkarlık yani günah. neden son vakte bıraktın diye hesabını verirsin.
  Unutmaki en faziletli amel vaktinde kılınan namazdır.

  Not: Konu açacağımız zaman mutlaka "başlığın uzun olması"na dikkat etmeliyiz.
  Konu dini soru ise mutlaka "sizden gelen sorular" başlığına açılmalıdır.

 3. numan3434
  Üye
  Beşeri etkenlerden dolayi hangi anlamda şirk acaba?

+ Yorum Gönder