+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Üstünlü elif üstün e sesi verdiği halde ince harflere neden salli barikdeki gibi a olarak okunur E olarak okumak doğrumu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Nuzuh
  Üye
  Reklam

  Üstünlü elif üstün e sesi verdiği halde ince harflere neden salli barikdeki gibi a olarak okunur E olarak okumak doğrumu

  Reklam

  Üstünlü elif üstün e sesi verdiği halde ince harflere neden salli barikdeki gibi a olarak okunur E olarak okumak doğrumu Mumsema Üstünlü elif üstün e sesi verdiği halde ince harflere neden salli barikdeki gibi a olarak okunur.E olarak okumak doğrumudur şimdiden teşekküler.

 2. Fakı
  Devamlı Üye

  Cevap: Üstünlü elif üstün e sesi verdiği halde ince harflere neden salli barikdeki gibi a olarak okunur E olarak okumak


  Reklam


  harfi med vardır orada . doğal olarak bir elif miktarı çekilir . çekileceği içinde doğal olarak biraz a'ya kaçar bærik yani ne tam a ne de e şeklinde . amindede aynı şey vardır .

 3. Nuzuh
  Üye
  Onu kasıt etmedim okuyuşta e,a harfine kaçmasını e olarak yazılması lazım değil mi.Şimdi üstünlü elif e harfi olarak yazılması .1 elif miktarı çekilirken onun okuyuşta fıtraten gelen e-a sesi arasında kalması lazım değil mi.Velhasıl bu elif harfini üstünlü görürsek e mi a mı okumak gerekir cevabınız için Teşekkür ederim bu arada Allah(c.c) razı olsun.

+ Yorum Gönder
üstünlü harfler