+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Abdest aldıktan sonra gözde oluşan irini temizlemek abdeste zarar verir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ekrem004
  Üye
  Reklam

  Abdest aldıktan sonra gözde oluşan irini temizlemek abdeste zarar verir mi?

  Reklam

  Abdest aldıktan sonra gözde oluşan irini temizlemek abdeste zarar verir mi? Mumsema selamünaleyküm benim göz yaşı damadrlarım tıkalı olduğu için gözümün burun tarafına doğru olan torbalarda irin birikiyo ve benim de bunu 1 veya 2 saat arayla temizlemem gerekiyor yani alt göz kapağımdan irini çıkararak temizliyorum ben genelde abdest almadan önce temizliyorum ama bazen abdest aldıktan sonra aklıma geliyor abdest aldıktan sonra temizlesem abdesti bozarmı

 2. muvahhidim
  herşey O'nun için..!

  Cevap: abdest


  Reklam


  selamünaleyküm benim göz yaşı damadrlarım tıkalı olduğu için gözümün burun tarafına doğru olan torbalarda irin birikiyo ve benim de bunu 1 veya 2 saat arayla temizlemem gerekiyor yani alt göz kapağımdan irini çıkararak temizliyorum ben genelde abdest almadan önce temizliyorum ama bazen abdest aldıktan sonra aklıma geliyor abdest aldıktan sonra temizlesem abdesti bozarmı


  ve aleykumusselam ve rahmetullah..


  Kardeş;
  Zannedersem senin gözündeki irin değil de çapak olsa gerek..
  Neyse kardeş madem irin dedin, eğer gözündeki şey irin ise namaz abdesti almak için öncelikle temizlersin, İrin'in çıkması abdesti bozacağından daha sonra da namazın vaktin girdikten sonra abdestini alırsın fazla zaman geçirmeden namazını kılarsın..
  Namaz kılma esnasında irin çıkarsa şayet namaza engel değildir.Ancak almış olduğun abdestle sadece bir namaz kılabilirsin..
  Başka bir namaz kılmak için tekrar abdest alman gerekecektir..

  Bu uygualama özürlüler yani mazeret sahipleri içindir..
  Sizin gözünüzden de sürekli irin çıktığı için özürlü hükmünü almaktasınız..

  Eğer gözünüzde çıkan şey irin değilde Çapak ise, herhangi bir sorun yoktur..
  Çünkü çapak abdeste engel değildir, abdest aldıktan sonra çıkarsa da abdesti bozmaz..
  Namazlarını rahat rahat kıabilirsin..

  O'na Emanet Ol..


+ Yorum Gönder
göz capagi necis midir