+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kaş aldırmak , yüzdeki tüyleri almak ve bacaktaki kılları almak haram mıdır ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Kaş aldırmak , yüzdeki tüyleri almak ve bacaktaki kılları almak haram mıdır ?

  Reklam  Cevap: Kaş aldırmak , yüzdeki tüyleri almak ve bacaktaki kılları almak haram mıdır ? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Kaş aldırmak , yüzdeki tüyleri almak ve bacaktaki kılları almak haram mıdır ?
  daha hiç adet olmdn bacakları almann bir sakıncsı var mıdır

 2. mum
  Administrator

  Cevap: Kaş aldırmak , yüzdeki tüyleri almak ve bacaktaki kılları almak haram mıdır ?


  Reklam


  adetliyken kaş bıyık alınır mı
  Alınabilir.
  Yüzündeki kılları almak orucu bozar mı?
  Oruç bozmaz.
  adet olmdn bacakları almann bir sakıncsı var mıdır
  kadınlara alabilir, erkekler alamaz.

 3. Misafir
  13 yasli kizlarda bacak tuyleri alinabilirmi?

 4. klav
  Özel Üye
  Alınabilir dini sakıncası yok.

 5. Misafir
  Parmaklarımızın üzerindeki kılları almak günah mıdır ya da caiz midir??

 6. arifselim
  Yönetici
  Kadınlar parmak üzerindeki kılları almaları caizdir ama erkeklerin bunları alması caiz değildir. Bu konularda erkekler ile kadınlar arasında bazı farklar vardır.

 7. Misafir
  Ben14 yaşındayım ergenlik gibi bir sorun yasiyoruz ve vücudumuzun çoğu yerinde kıllar çıkıyor az önce birçok siteye baktım genellikle kas ortası alınabilir diyor ama peygamberimizin bir hadisinde kaslarını alan ve aldirtan kadınlara lanet olsun diyormuş bu hadisi bir sitede gördüm ama yinede dikkate al derim ayrıca yine birçok sitede insan yaradılışı bi bozan tüylerin alınmasının haram, sonradan çıkan tüylerin alınmasının caiz olduğu yazıyor . Bende kararsız kaldım ama alma derim çünkü zaten yavaş yavaş dokuluyorlarmis istersen annene Danış

 8. Misafir
  Yani mesela çok namuslu bi kadınsın ama kazara o haya kılını aldın mı artık ahlaksız mi oluyorsun? Biraz akıl koymak lazım bu işin içine yukarıdaki açıklamalar makuldü. Böyle, sactaki beyaz kılı almak dinden çıkarır mantığında bir açıklamaya gerek yoktu.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
adetliyken kaş bıyık alınır mı,  adetliyken kas biyik alinir mi,  bacak almak günah mı,  Adetliyken kas aldirmak gunahmi,  bacaktaki kılları almak günah mı,  adetliyken kaş almak günahmı,  adetliyken bıyık alınır mı