+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusülde tırnaklar arasındakiler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  MaxiMilyan
  SÜPER EDİTÖR
  Reklam

  Cevap: Gusülde tırnaklar arasındakiler

  Reklam  Cevap: Gusülde tırnaklar arasındakiler isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Gusülde tırnaklar arasındakiler
  tamam onu anladımdas tırnağınızın arasındaki siyahlıkların ne olduğunu siz bilebilebiliyormusunuz bunu ben bilmiyorum, mesela 4 gündür banyo yapmıyosunuz arasına ne girdi çıktı muhasebesini yapamıyoruzya eğer siz bunları bilebiliyosunuz ya siz üstün insansınız yada bizde bi eksiklik var.Sonuçta içindeki şeyin su geçirip geçirmediğini nasıl anlıyacaz bi testi filan varmı.
  Mesela yağlı boya vb. şeyler tırnağın altına su geçmesine engeldir temizlenmesi gerekir.
  Siyahlıktan kastınız nedir anlamadım?

 2. 14
  Misafir

  Cevap: Gusülde tırnaklar arasındakiler


  Reklam


  Gusülden çıktıktan sonra tırnak altında kir farkettik kiri temizleyip yıkamamız yeterlimidir ?

  Gusül abdesti aldıktan sonra tırnağımdan pislik gibi bisey çıktı temizligim tirnagimin icini yikadim guslum kabul olur mu

  Rırnağım arasındaki kir gibi bişeyi bilmeden gusul abdesti aldım sonra gusulden sonra o kir gibi sey cikti tirnagimdan guslüm kabul olurmu lutfen cevap verin

 3. 15
  arifselim
  Yönetici
  Tırnak altında kalan ufak tefek kirler gusle engel değildir. Ancak suyun ulaşmasını engelleyecek derece çok fazla olan kirlerin temizlenmesi gerekir. Eğer bu kir fazla ise gusülden sonra sadece o bölgeyi yıkmak yeterlidir.

 4. 16
  Misafir
  Kardeşim benim tırnağımın altında kökünden kesmişim hala kir var tırnağıma tırnak makası değdiremiyorum acıyor ama hala tırnağımın altında kir mi var bilmiyorum siyah bişey napıcam gusle mani midir

 5. 17
  arifselim
  Yönetici
  Geçmiş olsun. Tırnak altında kalan böyle ufak tefek şeyler gusle mani değildir. Bunları büyütmeyin. Allah kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemez. Sen elinden geleni yaparsın ve guslünü alırsın.

 6. 18
  imam
  Üye
  Tırnak arası kirle gusül almak

  Müslüman her hafta yani haftada bir tırnağını kesiyorsa gusül alırken bir şey yapmaya gerek yok sadece elinizi yıkamak yeterlidir ama uzun tırnak ise biraz çaba sarf etmek gerek.

 7. 19
  user55
  Üye
  Selamın aleykum

  Şimdi geçen ben gusül abdesti almaya yeltendim gusül öncesi tırnaklarım filan yeni kesmiştim banyoya girdim gusül almadan önce normal banyo yaptım şeytan aklıma girdi tırnak aralarımda kir kaldımı acaba diye çıktım banyodan halbuki tırnaklarımı da yeni kestim banyomu yaptım ayaklarımı filan iyice yıkadım neyse çıktım banyodan o tırnak makasının sivri yeriyle etle tırnağın bağlı olduğu kenara baktım böyle kir mi desem ne deniyor bilemiyorum öyle beyaz kir gibi bir şeyler cıktı ama bayağıda yıkadım ayaklarımı filan tırnaklarımı zaten yeni kestim o bana vesvese yaptı gusülde alamadım gusle engel midir ?

 8. 20
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Senin bu yaptığın sadece bir vesvesedir. Böyle yapmakla sadece kendine zahmet verir ve şeytanı sevindirmiş olursun. Tırnakların altında ancak çok büyük bir pislik bulunur ve suya engel olursa o zaman temizlenmesi gerekir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

tırnak arası kir gusül

gusülde tırnak araları

gusülde tırnak altına su

gusulde tırnak

gusülde tırnaklar

gusülde tırnak

gusul tirnak