+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusülüm konusunda bir türlü rahat edemiyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ziya3400
  Devamlı Üye
  Reklam

  Gusülüm konusunda bir türlü rahat edemiyorum

  Reklam

  Gusülüm konusunda bir türlü rahat edemiyorum Mumsema Hayırlı günler arkadaşlarım. Gusül konusundaki şüphelerimi ne yapsam atamıyorum, her gusül abdestinde bir soru işareti kafama takılıyor.

  Bugün gusül abdesti alacaktım, banyoya girdim niyetimi ettim ağzıma 3 kere su verdim, sıra burnuma geldi ancak burnuma su verdiğimde tek delik tıkalı olduğu için suyun gitmediğini düşündüm ve bu sırada küçük tuvaletim de geldiği için banyodan çıktım. Tuvaletimi yaptım ve burnuma burun spreyi sıktım ve açtım, sonra girdim herşeyi tam olmak üzere gusül abdestini aldım.

  Acaba diyorum ilk niyet ettim ve tamamlamadan banyodan çıktım sonra tuvalet ve burun spreyi ile burnumu açıp tekrar niyet edip gusülü almak tekrarını mı gerektirir ?

 2. EarthQuake®
  Yolcu

  Cevap: Gusülüm konusunda bir türlü rahat edemiyorum, şu duruma bakar mısınız, lütfen...


  Reklam


  sonra girdim herşeyi tam olmak üzere gusül abdestini aldım.

  İstibra (küçük abdestten sakınma) konusunda bir sıkıntı yoksa her şeyiyle guslü almışsınız, inşallah kabul olur.


 3. ziya3400
  Devamlı Üye
  İstibra ( küçük abdestten sakınma ) ne oluyor ? Kusura bakma bilmiyorum

 4. EarthQuake®
  Yolcu
  Estağfirullah. Buyrun bu konulara göz atın:

  İstibra 1
  İstibra 2


 5. ziya3400
  Devamlı Üye
  Teşekkürler, ben 40-50 adım dolaşıp 5 dakkaya yakın beklemiştim zaten. Fakat senin cevabını göremeyince ben bugün gusül tekrarı yaptım fakat şimdi de burnuma su çekerken sanki ağzımdan geldi gibi oldu yarın tekrar gusül tekrarı yapacam

+ Yorum Gönder