+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Aklına Gelen Düşünceler ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. AydınlığaBak
  Üye
  Reklam

  Aklına Gelen Düşünceler ?

  Reklam

  Aklına Gelen Düşünceler ? Mumsema SelamunAleyküm

  Sorum şu Besmele çekerken falan aklıma başka şeyler geliyor.Mesela Allahuekber diyorum aklıma bir insan yüzü veya başka şeyler geliyor ve beni çok kötü rahatsız ediyor Tövbe haşa sanki gelen o düşünceleri falan ilah gibi görüyormuşum gibime geliyor Tövbe haşa ve çok rahatsız ediyor...Bir diğer sorum ise geçen bir internet sitesine girdim baştan aşa sapıklık diyebilirim yanlış anlamayın insanları dinden uzaklaştırıyorlar gibi hissettim o anlamda sapıklık bunların yazılarını biraz okudum ve sanki şüpheye düşer gibi oldum tövbe haşa Dinden çıktım gibi hissettim Tövbe haşa Tövbe ettim girmicem o siteye birdaha bunlar acaba baştan aşa vesvesemi yoksa imanın zayıflığındanmı

 2. rabbe_ozlem
  Üye

  Cevap: Aklına Gelen Düşünceler ?


  Reklam


  Hocalarım daha iyi bilir benim nacizane fikirlerim ;
  şeytana elbisendeki bir kopuk ipi gösterirsen onu çeker bitirinceye kadar. bence yaşadığında o. eğerki Rabbim nasıldır. haşa neye benzer vs. vs. gibi düşüncelere kapılıyorsan kesinlikle aklından sil.

  bu olay namazda daha çok oluyorsa abdestini öncelikle kontrol et. eksik - yanlış alıyor olabilirsin yada duasız abdest alıyorsan buda sebep olabilir. başıma gelmişti bazı şeyler dua ile abdest almaya başlayınca bir çoğu gitti.

  siteler konusunda ehli sünnet olmayan cemaatler bile var. rabbim esirgesin insanı cehenneme odun yapar. bu sebeple sağlam kaynaklardan bilgi edinmelisin (örnek bu site) ama sana en iyi tavsiyem ehli-sünnet kitaplardan alıp bol bol okuman o zaman bir çok yanlış bilgiyi farkeder ve ayıkırsın.

 3. AydınlığaBak
  Üye
  Kardeşim aklıma gelen düşüncelere hükmedebilsem problem yok Besmele çekerken bile aklıma değişik şeyler geliyor buda çok sinir bozucu acaba vesvesemi onuda tam çözemedim

+ Yorum Gönder