+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sofilik Nedir? Sofilik Hakkında Geniş Bilgi - Kimlere Sofi Nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. İsmail
  Devamlı Üye
  Reklam

  Sofilik Nedir? Sofilik Hakkında Geniş Bilgi - Kimlere Sofi Nedir?

  Reklam

  Sofilik Nedir? Sofilik Hakkında Geniş Bilgi - Kimlere Sofi Nedir? Mumsema Bir kaç arkadaş Çevremde Sofilik altında Evlerde yapılan Töbe ettikten sonra Günahların azalıyor Sofi olursan günahların azalıyor vs tarzı şeyler duydum. Üstelik bu evler gençleri toplamaya ve hepsini yanlarına çekmeye çalışıyor. Hangi amaçla yapılıyor bir türlü anlamadım ? Sofilik nedir? Ne işe yarar? İslamda yeri var mıdır? Peygamber Efendimiz (s.a.v) nin bununla ilgili hadisleri mevcut mudur? Allah (c.c) ayetlerinde var mıdır ?

 2. VanLi*
  Devamlı Üye

  Cevap: Sofilik Nedir? Sofilik Hakkında Geniş Bilgi - Kimlere Sofi Nedir?


  Reklam


  Sofiler hakkında bilgi verebilirmisiniz?

  buradakileri güzelce ve tamamen oku ki aklında bir soru oluşmasın.
  Yanlış düşünceler seni kaplamasın.
  Dine hizmet için yanlarına çekiyorlar -ki- ne güzel birşeydir.
  Tövbe Sofilere has değil günahları bağışlanmasıda Sofilere has değil.
  Tövbe edin diyor Rabbimiz ve yine diyon Efendimiz.
  Tövbe edin günahlarınızı bağışlayayım diyen Allah (c.c.)
  Sofilik şuanda Efendimiz (s.a.v) soyundan gelen mübarek kişilerin etrafında olanlara onlara gönül verenlere deniliyor.

  - si yok + bir hayli fazla sizde yararlanabillirsiniz inşallah.


 3. Misafir
  Hayırlı akşamlar çok güzel bilgiler verdiniz elinize sağlık

 4. Misafir
  Bismillah islam sofilik veya sufilik diye bir kavram bulunmama ktadir.malesef insanlarin kendi uydurmalaridir.sufi koyun yununden yapilan elbiseyi giyen kisiye denir.ehli sunnet vel cemaat ozellikle halk tarafindan 4 mezheo imami denilen alimlerimiz sofileri kinamislardir.orenk olarak omam şafii rha .teblizi iblis adli kitapta yazilanlara gore kim sabah tasavvufa girerse oglen olmadan ahmaklasir.sofi ile 40 gun birlikta olana akli bir daha geri dönmez.soflilerde rabita aracilik vb gibi ehli sunnette gore şirk olan cokca amele rastlamak mumkundur. Nitekim taki mezarlardan kabirlerden medet ve yardim istemeye kadar gidiyor. Sonuc olarak Allah bizleri yanlizca kendisine kulluk edelim diye yaratmistir. Kendilerini Allah dostu diye insanlara tanitip insanlari kendilerine kul ve kole etmeye zorlamaktadirlar.kendileri ihtisamli hanelerde oturup .miridleri somuren sahsiyetler mevcut aslen hristiyanlarda bilunan ruhbanca ibadet sekilleri mevcut .bir kenera cekilip elleri tesbih alip Allah a Allah i zikr ediyoruz deyip toplumdan ve sosyal hayattan uzak cihad ruhunddan uzak demokratik laik duzenle icice olan bir somuru duzenidir....konunun tamamini okumak isteyen ferit aydin rabita adli kitaba bakabilirler .basari mutlaka Allah tan dir.rabbim sadece kendisine kul olanlardan eylesin selam ve dua ile

 5. Misafir
  Peki siz ne önerirsiniz İslam'ı Öğrenmeye Başlayan biri rehbere ihtiyaç duyuyor nerden başlamalı kime danışmalı? Neye göre Şirk oluyor sofilerin yaptıkları?

 6. Şema
  el-âsa limen âsa
  İslam'ı Öğrenmeye Başlayan biri rehbere ihtiyaç duyuyor nerden başlamalı kime danışmalı?
  Akaid, fıkıh öğrenin sonra dilediğiniz yola girersiniz.
  Diyanet islam ilmihali bu konuda çok iyi

+ Yorum Gönder
sofi nedir,  sofilik nedir,  sofi ne demek,  sofiler kimdir,  sofi kimdir,  sofiler nedir,  sofilik hakkında