+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ailemin izni olmadan imam nikahı yapmak istiyorum geçerlimi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  Misafir
  Reklam

  Cevap: Ailemin izni olmadan imam nikahı yapmak istiyorum geçerlimi?

  Reklam  Cevap: Ailemin izni olmadan imam nikahı yapmak istiyorum geçerlimi? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Ailemin izni olmadan imam nikahı yapmak istiyorum geçerlimi?
  Merhaba bende bu konu hakkında bir şey sormak istiyorum ben 19 yaşımdayım erkek arkadaşım 22 yaşında ve biz imam nikahı yaptırmak istiyoruz erkek arkadaşım annenle konuş anlat soyle dedi ama ben cesaret edemiyorum o yüzden ailemden habersiz imam nikahı kıysak geçerli olur mu ?

 2. 14
  yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Cevap: Ailemin izni olmadan imam nikahı yapmak istiyorum geçerlimi?


  Reklam


  Aile onayı olmadan imam nikahı olmaz .

 3. 15
  Şema
  Moderatör
  Baba izni olmadan imam nikahı olmaz
  Baba yoksa dede
  Dede yoksa amca olmalıdır

 4. 16
  Misafir
  Ben 17 şansindayim sevdiğim askere gidecek annesi askerden gelince evlendirmeyi düşünüyor benim yasimi küçük buldugu için annesi istemiyor biz imam nikahi kiymak istiyoruz ailemin izni olmadan imam nikahi kiyilabilirmi
  ---------
  Sadece erkek tarafindan izin olup kiz tarafindan izin alinmazsa imam nikahi kiyilirmi

 5. 17
  Şema
  Moderatör
  kiz tarafindan izin alinmazsa imam nikahi kiyilirmi
  Nikahta önemli olan kızın babasının iznidir.
  Kızın babası olan veli izin vermedikçe nikah kıyılamaz, kıyılsa bile geçersizdir.


 6. 18
  Misafir
  Ben 16 yasindayim kuzenimle (teyzemin oglu)birbirimizi seviyoruz ailem yasimdan dolayi nişan olmasina izin vermiyor ailemden gizli imam nikahi kiysak gecerli olur mu?

 7. 19
  Selam2
  Devamlı Üye
  Ailenden gizli yapacağın nikah geçersiz görüşme ve ilişkiler haram ve zina olur.

 8. 20
  Misafir
  Selamun aleykum ben 16 yaşındayım uzun zamandır görüştüğüm erkekle dini nikah kıymak istiyorum 18 yaşına gelince resmi nikah kıydıracağız. Fakat ailem dini nikah kıydırdığımızı bilmeyecek. Hanefi mezhebinden olduğumu da belirteyim dini nikah kıydırabilir miyim ve nasıl kıydırabilirim.?

 9. 21
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Yukarıda bu soruna çok açık bir şekilde cevap verilmiş. Hiç bir şekilde gizli bir şekilde nikah kıyamazsınız. Haramdan uzak dur ve seni seven erkek samimi ise ailesini göndersin ve seni istetsin.

 10. 22
  Misafir
  Bn yakinda kapanicam reşitim 19 yasina giricem fakat sevgilimle günah diy el ele tutusamicaz sarilamicaz bizde dini nikah kiymaya karar verdik fakat sadece elimi tutunca sarilinca gunah olmasin diye onun otesinde baska hic bisey olmicak fakat ailemin haberi olmicak sizce ne yapmaliyim ama zatn ileride evlenicez simdilik elimi tuttugunda gunaha girmek istemiyoruz ne yapmaliyiz?

 11. 23
  Misafir
  Biz birbirimizi çok seviyoruz aynı sınıftayız. Günah diye hiç konuşmuyoruz görüşmüyoruz... Okul bittikten sonra direk evlenmek istiyoruz ama okulun bitmesine iki sene var. Biz dini nikah yapıp. Sadece telefonda mesajlaşarak bir birimizi muhafaza etmek ve birbirimizi iyice tanımak istiyoruz... Ailemiz izin vermez buna kesinlikle.... Biz aramızda şahitler tutarak dini nikah yapsak doğru olurmu..... Dediğim sadece telefonda konuşmak için.... İkimizde cemaatlere mensup şahıslarız. Kimsenin bizi yanyana beraber görmesini dini nikahımız olsa bile istemiyoruz... Okadar arkadaşa dini açıdan muhabbetler ediyoruz o yüzden fiiliyatımızın bozuk görünmemesi için hiç bir şekilde görüşmek konuşmak istemiyoruz telefon dışında

 12. 24
  arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Cemaatlere mensup olmak değil evliya çocukları olsa bile insanın helaline yaklaşması ve birlikte olmak istemesi hakkıdır ve normal bir durumdur. Yani bu ilişki nikahla kalmaz. Zaten gizli nikah kıymakta geçerli değildir. Gizli nikahın hiç bir geçerliliği yoktur. Madem helal ve haramın farkındasınız öyleyse ilk fırsatta evlenirsiniz. Ama gizli bir nikah geçersizdir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

aile izni olmadan imam nikahı kıyılır mı

anne babanın haberi olmadan imam nikahı kıyılır mı

ailenin haberi olmadan dini nikah kıyılır mı

ailelerin haberi olmadan imam nikahı kıyılır mı

imam nikahı yapmak istiyorum

ailenin haberi olmadan imam nikahı kıyılır mı

veli izni olmadan imam nikahı