+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sure tavsiyesi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. noktasal
  Emekli
  Reklam

  Sure tavsiyesi

  Reklam

  Sure tavsiyesi Mumsema selamlar arkadaşlar namaz kılarken zammı surelerden fil kureyş maun nasr ihlas felak nas ayetel kursi okuyorum dini günlerde bu sureler dışında biraz daha uzun tesbih yada dua içerikli ezberi cok zor olmıyan sureler arıyorum tavsiye edebilirseniz sevinirim saygılar.

 2. -UGUR-
  Emekli

  Cevap: Sure tavsiyesi


  Reklam


  Kardeşim Yasin Ezberle .. Kim her cuma Yasin suresini okursa ölünce Şehit olur. Yasin suresinin faziletini anlatmakla bitiremeyiz. Yasin suresi Kuranın kalbidir. uzun diyorsan bu var.

 3. HAMMADUN
  Emekli
  Kim her cuma Yasin suresini okursa ölünce Şehit olur
  Gaybın anahtarları RAB'bimin elindedir. Gaybın takdiride, Kader'de, Kesin hüküm ve hikmet sahibi olan da O'dur.

  Kesinkes şu şöyle okunursa bu böyle olur veya şu şöyle yapılırsa kesin bu böyle olacaktır türü şeyler ne derece doğrudur...??? Bunun takdirini de size bırakıyorum.

  Tavsiyeniz çok yerinde ve güzel, faziletli sureler arasında YASİN SURESİ de vardır. Surelerin hepsinde çok büyük faziletler vardır. Her faziletli sure gibi onu okumak ve ezberlemektede yararlar vardır. Allah Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 4. noktasal
  Emekli
  uğur kardeşim yasini sanırım şuan ezberlemem cok zor yasinin faziletlerini herkes bilir tabi peygamber efendimiz ogle namazlarında genelde yasin okurlardı
  rahman suresini düşünüyorum çünkü bir çok defa geçen rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz kelimesi ezberi kolaylaştırıyo gibi
  ezber konusunda sıkıntılı biriyim zor ezberlerim bişeyi
  hammadun güzel bi konuya değindin günde 20 vakit namaz kılan birisinin bile cennete gitmesi kesin deyildir yada son nefesini kafir olarak vermemesi
  cevaplarınız için teşekkür ederim

 5. -UGUR-
  Emekli
  Yasin süresini her cuma okuyan ölünce şehit olur. bu bir hadisi Şeriftir. Peygamber Efendimiz söylemişse bize muhalefet etmek düşmez. ben bunu kafamdan uydurmadım HAMMADUN kardeşim.

  Bakara süresinin son 2 ayeti. Amenerresulu suresi. oda baya faziletli. Özellikle Deccal cıktıgı zaman bu sureyi okuyan onun fitnesinden kurtulacak..

 6. musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.
  Paylaşımlar için Allah razı olsun.
  Ben namaz surelerini biliyorum sadece.Namazlarımı kılmamda pekala yardımcı oluyorlar bana ama diğer sureleride ezberlemek istiyorum.İnşaallah öğrenirim diğer sureleride.

  Selametle.

+ Yorum Gönder