+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bütün peygamberler melek görmüşmüdür?(Vahiy vs. esnasında) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.
  Reklam

  Bütün peygamberler melek görmüşmüdür?(Vahiy vs. esnasında)

  Reklam

  Bütün peygamberler melek görmüşmüdür?(Vahiy vs. esnasında) Mumsema 1-Arkadaşlar bütün peygamberler meleklerlemi vahiy almışlardır.Yoksa başka şekilde de almışlarmıdır?

  2-Musa (A.s) Allah'la konuşuyordu peygamberliği sırasında.Peki ona vahiy meleklerlemi gelmiştir yoksa doğrudan Allah mı söylemiştir? Ya da her ikisimi?

  Bu iki sorumu cevaplarsanız sevinirim.

  Şimdiden Allah razı olsun.

 2. -UGUR-
  Emekli

  Cevap: Bütün peygamberler melek görmüşmüdür?(Vahiy vs. esnasında)


  Reklam


  Musa (A.S) Direk Allah (C.C) ile konuşmuştur. ama hadisi şeriflere göre Azrailin (A.S) geldigini biliyorum. oda vahiy için degil. canını alacagı zaman bir diyalog gercekleşmişti aralarında.. Cebrail (A.S) konusunda bilmiyorum. onlara arkadaslar daha acıklık getirir. Ama Musa (A.S) direk Allahtan vahiy almıştır.. bunu biliyorum..

 3. HAMMADUN
  Emekli
  Vahiy Nedir....???

  Rabbinden peygamberlerine bir frekans dahilinde iletişimle ayetlerini peygamberlerine nakşetmesi.

  Öyle bir frekans ve öyle bir nakil ki aldığını unutmak gibi bir gaile içinde olunmadan SADDAK denilecek bir hal. Kayıt alınmış ve unutulmamaktadır. Bu da RAB'bimin katında ve O'nun ilmi ile hikmetlerindendir.

  Daha sonra bir melek gelir huzura, rabbinden ikinci bir ilim ve hikmet olmak üzere. Peygambere aldığı vahyi tekraren okur. Öyleki peygamber cebrailin okumasını hoşnutluk içerisinde dinler. Kalbine nakşedileni birde cebrailden dinler. Zira kalbine aldığı vahyin frekansına giremeyen şeytan aleyyullana, bu ikinci tekerrürde de peygamberin mutmain olmuş gönlünde kendi yıkımını yaşamaktadır. Ancak savaş yeni başlamıştır.

  Peygamber aldığı ve tekraren cebrailden dinlediği ayetleri insanlara tebliğ ederken, şeytanda başka kanallardan insanlara girerek bu vahyin onların dimağlarında yer etmemesine çalışmaktadır. Zira bu ayetler insanların akıl ve inkişafını geliştirirken, şeytanın ivasını cahilane kılacağından, şeytan da elinden geleni ardına koymayacaktır. İnşaallah Peygamberin RAB'binden aldığı vahyi bizde SADDAK diyerek kabul edip, yaşantımızda uygulayanlardan olalım, olalım ki; Şeytan Aleyyullananın her ivası bizede cahilane gelsin. Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

 4. musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.
  Allah razı olsun cevaplardan.
  Fakat Musa (AS) melek görmüşmüdür.Melekler ona yardımcı olmuşmudur hayatında onu merak ediyorum.

+ Yorum Gönder
peygamberler melek