+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vatan Hainlerini Öldürmek ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. AydınlığaBak
  Üye
  Reklam

  Vatan Hainlerini Öldürmek ?

  Reklam

  Vatan Hainlerini Öldürmek ? Mumsema SelamunAleyküm

  Son zamanlarda bölücülerin iyice azması şimdi devlet bunlara göz yumuyorsa biz bunlara karşı gelmemizde Dinen bir sakınca varmı vatan bölünmeye kadar gidiyor.Devletin bekası için önlemler alınmasında bir sakınca varmı gerekirse adam öldürmek mesela o göstericilere ateş falan açılsa bir sakınca varmı

 2. _Kul
  Emekli

  Cevap: Vatan Hainlerini Öldürmek ?


  Reklam


  Ferdi olarak mı öldürceksin?Ben yanlış anladım herhalde.
  Devletin sorumluluğu altında konular bunlar.Bizim yapabilceğimiz fazla bişey yok.Ayrıca gösteri yapanları öldürmenin çözüm olcağını da hiç sanmıyorum.


 3. sevim yalçın
  Sürgün dünya....


  Her müslüman üzerine düşen görevi yapmakla sorumludur. Bir insanın toplumda bulunduğu konum ona bazı sorumluluklar yükler. Her müslüman da o kunumuna göre sorumlu olur. Bu konuya bir hadisi şerifle bakabiliriz: “Bir kötülük gördüğünüz zaman elinizle, gücünüz yetmezse dilinizle, ona da gücünüz yetmezse kalben buğz ediniz.” buyuruluyor.  Herkes her durumda bu hadisi kendine göre yorumlayamaz. Mesela, yolda bir kötülük görsek, onu elimizle düzeltmeye kalksak ve dayak atsak, o adam da davacı olsa, bu durumda bize de ceza tatbik edilir. Öyleyse hadisi şerifin manasını nasıl anlamalıyız?  El ile düzeltmek vazifeli insanların, yani devletin ve emniyetin görevi, dil ile düzeltmek alimlerin vazifesi, kalben buğz etmek ise diğerlerinindir.  Buna göre devlete ihanet eden insanların cezasını vermek devleti yönetenlere aittir. Yetkili olmayan birisinin bunu yapması doğru değildir.

  Selam ve dua ile...


 4. AydınlığaBak
  Üye
  Aslında elime silah alıpta hainleri vurmak niyetinde değilim mesela devlette önemli bir yerde olsam ve polis asker herneyse ateş emrini verse ozaman günah olurmu

 5. mum
  Administrator
  vatan hainlerini öldürmek günah mı?

  Vatan hainlerinin cezasını devlet verir, kişiler öldüremez/cezalandıramaz.

 6. Misafir
  Vatan hainlerini devlet öldürmediği için insanlar burda bunu soruyor. Yapmayın. Devlet bu güne kadar kürde ite ermeniye , bölücü herkeze bir yaptırım uyguladımı? Evet başkanımız ne mutlu kürdüm diyene diyor. Terör orgütütünün yoneticilerini basinin taci yapiyor. Kuvay-ı milliye'deki herkez günahkar, cehennemlikmiydi. Devlet ingiliz,fransizlara ne yapti ?

 7. Misafir
  düşman silahlı veya silahsızken onu arkasından haberi olmadan öldürmek İslamda nasıl karşılanır? caiz midir değil midir?

 8. arifselim
  Yönetici
  Bir savaş halinin devamında olan bir durumda düşmanı öldürmek öldürmek caiz olur. Arada olan anlaşmalara devlet karar verir şahıs karar veremez.

+ Yorum Gönder
vatan hainlerini öldürmek günah mı,  rüyada vatan haini öldürmek,  vatan haini öldürmek günah mıdır,  vatan hainini öldürmek,  vatan hainini ,  vatan için adam öldürmek günah mı ,  vatana ihanet edenin öldürülmesi