+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dua İstiyorum (boşlukta hissediyorum kendimi bilmem boşluk değil ama duaya ihtiyacım var) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ehfiya
  عُضْو
  Reklam

  Cevap: Dua İstiyorum (boşlukta hissediyorum kendimi bilmem boşluk değil ama duaya ihtiyacım var)

  Reklam  Cevap: Dua İstiyorum (boşlukta hissediyorum kendimi bilmem boşluk değil ama duaya ihtiyacım var) isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Dua İstiyorum (boşlukta hissediyorum kendimi bilmem boşluk değil ama duaya ihtiyacım var)
  Alay etmeyi de edeni de sevmem.Okul ortamında,arkadaş ortamında en nefret ettiğim davranıştır belki.Bu alay değil kinayedir.Ben yazıyı yazarım üstüne alınan kendi alınır zaten.Birisi üstüne alınıyosa da bu kendisiyle alakalıdır.
  Kardeş sen burada herkese laf yetiştirmek zorunda değilsin. Burası Chat merkezi de değil...
  Ben sadece seni uyardım, bu sitede kinaye makbul değildir. Diyeceğin varsa açık konuş...

 2. musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.

  Cevap: Dua İstiyorum (boşlukta hissediyorum kendimi bilmem boşluk değil ama duaya ihtiyacım var)


  Reklam


  reyna89 kardeşim;
  Allah iyiliğini versin, inayetini senden eksik etmesin, göğsünü genişletsin, seni aydınlığa ve nura kavuştursun, senden rahmetini eksik etmesin.İlim ve irfanla seni donatsın.Faydasız şeyleri hepimizden, tüm müminlerden alsın.Bize faydalı işler nasip eylesin.Bizi dosdoğru mümin eylesin, dosdoğru mümin olarak yaşamak nasip eylesin, dosdoğru mümin olarak ölmek nasip eylesin.Bizi razı oldugu, hoşnut oldugu, sevdiği ve kendisine sadık kullardan eylesin.

  Amin amin amin...


  Selametle...

 3. _Kul__
  Emekli
  Kardeş sen burada herkese laf yetiştirmek zorunda değilsin. Burası Chat merkezi de değil...
  Ben sadece seni uyardım, bu sitede kinaye makbul değildir. Diyeceğin varsa açık konuş...
  Kimse laf yetiştirmek zorunda değilse ortada bişey yokken yazmasaydınız.
  Gördüğünüz gibi açık konuşmadan bile banlanıyoruz.Gerisini siz düşünün bu 3 oldu.
  Yarası olan gocunuyor.


  NOT:Mümkünse banlandıkdan sonra cevap yazmayın.Zira düzgün bir davranış olmuyor.Birde banlama sebebine mantıklı şeyler yazarsanız daha iyi olur.

  Selametle...

 4. Ehfiya
  عُضْو
  Kardeş seni ben banlamadım ama sana tavsiyem iyi bir kul ol...

 5. _Kul__
  Emekli
  Amacımız o zaten (:
  Hadi hakkını helal et bu forumda birileri istemiyor beni veya görüşlerimi.
  Allaha emanet olun.


 6. Ehfiya
  عُضْو
  Kardeş bu site kurallara uyan ve paylaşım yapmak isteyen iyi huylu her üyeyi barındıracak bir site, estağfirullah sen hakkını helal et..

 7. _Kul__
  Emekli
  Öyle olmuyor kardeşim keşke öyle olsa tüm mesajlarımı incele,silinen mesajlarıma da bakabiliyosan bak.Tek hakaret veya kural dışı yorum varsa söylersin.Daha önce hiçbir forumda banlanmadığım halde bu forumda 3 kere banlandım.Birisi takmış durumda.
  Helal olsun bizim amacımız fitne çıkarmak değil kendimizi geliştirmek.Ama bazıları mani olabiliyor işte (:


 8. Galus
  Devamlı Üye
  kardeş yolun açık olsun selametle...

 9. -UGUR-
  Emekli
  Kul kardeşim. Banlanmak kaderimizde var. )) ama benim tek diyecegim Kul_ un bütün görüşlerine bakıyorum. yanlış birşeyini görmedim.. ben bir konuya cevap verirken durmadan süzgeçten geçiriyorum.. hepimiz müslümanız zoruma giden laflar oldugu halde kırmamak için elimden geleni ediyorum. Kul kaçma kardeşim bir yere .. gel buraya

  burada güzel bir örnek var Peygamberimiz Sallahu Aleyhi vesellemden yetiş demek Himmet ver demek. şirk oluyorda bu neden şirk olmuyor peki. aynı şey değilmi. Şefaat ya resullulah demek şirk oluyorda neden bu şirk olmuyor. yani bunu açıklıga kavusturun gerçekten çok önemli konu.. bu sitede 3 kişi haricinde herkes. ölen bir Allah dostundan yardım dilemek şirk diyor.. bunun vebalı sorulur sizlere

 10. _Kul__
  Emekli
  burada güzel bir örnek var Peygamberimiz Sallahu Aleyhi vesellemden yetiş demek Himmet ver demek. şirk oluyorda bu neden şirk olmuyor peki. aynı şey değilmi.
  Ölmüş salih zatın duasıyla vesile yapmanın şirk olduğunu söyleyen kardeşlerime,aynı şekilde hayatta olan müslümanı duasıyla vesile yapmayla aradaki farkı sorgulamaları için yazmadığım mesajdan daha doğru bir mesaj yazabilirmiydim bilmiyorum.Ölüden dua ile vesile istemek şirk ise aynı mantık buna da şirk demeli.Hayır şirk değil derse salih ölmüş müslümandan dua istemekde şirk olmamalı.Duayla yardım istemek şirkse buda şirk olmalı,değilse ölmüş salih müslümandan da duayla yardım istemek şirk olmamalı.Bunu daha nasıl canlı olarak anlatabilirdim bilmiyorum.Uzatmaya gerek yok burayı da kitlicekler şimdi.
  Kul kaçma kardeşim
  Zorlamaya gerek yok kaderimizde var diyosun doğru.Kaç kere banlandık belki vardır bir hikmetiLYS ye hazırlanıyorum son 1 buçuk ay falan.Böyle zaman kaybedip şeytana uyup kalp kırıp günah kazanacağıma sınava yoğunlaşsam daha iyi gibi.Belki böyle bir hikmet olabilir.
  Sınava gircek kardeşlerime de Allahdan hayırlısını diliyorum.Siz de dualarınızı eksik etmeyin.Hayırlısı inşaAllah

 11. -UGUR-
  Emekli
  Allah zihin açıklığı versin kardeşim. Dualarım seninle. Hakkında hayırlısı neyse Rabbim onu versin... hayırlı banlanmalar yine bekleriz..

 12. menzilliyim
  Üye

  Reklam


  es selamü aleyküm Beş şey: Abdullah bin Amr bin As hazretleri buyurdu ki: Şu beş şeye kim devam ederse,dünya ve ahirette mesut olur: 1."La ilahe illallah Muhammedün Resûlullah"kelimesini dilden düşürmemek. 2.Bir belåya dûçar olduğunda;"İnnå lillah ve innå ileyhi råciûn" ve Lå havle velå kuvvete illå billåhil-aliyyil'azim"demek. 3.Bir nimet verildiğinde,nimete şükür için;"Elhamdülillahi Rabbilålemin"demek.4.Bir şeye başlarken;"Bismillåhirrahmanirrahim"demek.5.Bir günah işlediğinde;"Estağfirullahel azim ve etûbü ileyh"demek.
  Ey Rabb'imiz! Günlerimizi geleceğimize hazırla ve hayatımızı bereketli ve mağfur kıl..(AMİN)

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12