+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ahmet Hulusi ve yazdığı kitaplar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. cimbom
  Üye
  Reklam

  Ahmet Hulusi ve yazdığı kitaplar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

  Reklam

  Ahmet Hulusi ve yazdığı kitaplar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Mumsema Ahmet Hulusi nin yazdığı kitaplar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

 2. samiyusuf
  Devamlı Üye

  Cevap: Ahmet Hulusi ve yazdığı kitaplar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?


  Reklam


  Bu Mesaj Size Mumsema islam Arsivi araciligi ile, Sayin cimbom tarafindan gönderilmistir.
  --------------------------------
  S.A
  Benim sorum Ahmet Hulusi ile ilgilidir:Kendisi Kur'anı Kerim çözümü adında bir kitabı sadece kargo ücreti bedeline bedava dağıtmaktadır .İnternette bu kişi hakkında bayağı eleştiri okudum kitabı aldım ama içime kuşku düştü.Yanlış anlatımları olduğu söyleniyor.Acaba ne kadar doğru bu söylentiler bilgilendiriseniz sevineceğim.
  --------------------------------
  Ahmet Hulisinin kitaplarını okumadım yorum yazamıyorum
  Size bilinen hayırlı bildiğim yazarları tavsiyede edeyim.

  Ali Küçük
  Mustafa islamoğlu
  Mehmet Alagaş
  Said Alpsoy
  Emine Şenlikoğlu
  Mehmed Paksu
  Fethullah Gülen

 3. bahadır emin
  Devamlı Üye
  ahmet hulusi amerikada yaşayan kitapları çocukların bile güleceği herzelerle dolu.....
  ..

 4. _Kul
  Emekli
  Bana kalırsa bu tür Kur'an ın çözümü gibi kitaplarla ilgilenme.Zaman kaybı bunlar kaldı ki bir makalede Ahmet hulusi 19 sayısıyla ilgili farklı birşey okumuştum.Bize bunlar sorulmıyacak bunlardan önce öğrenilcek çok şey var.Onları öğrenmeni tavsiye ederim bunlara hiç bulaşma (:

 5. cimbom
  Üye
  Teşekkür ederim kardeşlerim.Allah razı olsun.Bir daha zaten adını bilmediğim ve duymadığım kişilerin kitaplarına elimi bile sürmeyeceğim.Allaha emanet olun

 6. musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.
  Ahmed hulusi nin dua ve zikir kitabını okudum.
  Duanın çokça bahsedilmesi gereken güzel kısımları varken çok gereksiz yerlere girmiş.
  Bu konuda çeşitli video larınıda seyrettim.Adam dua ve zikirin beyinde neler oluşturduğuna takmış gibi geldi bana.Söylediklerinde doğruluk payıda olabilir amma velakin pek tavsiye etmiyorum.Sonra kafanız karışabilir Allah muhafaza.


  Selametle.

 7. maraşlıhakan
  Devamlı Üye
  Sırf ilmihal bilgilerini bilip, sabah akşam teypten okur gibi kuran okuyan fakat imanın gereğini bilmeyen insanları eleştirir Ahmed Hulusi. Her ne kadar hatalarının olduğu konular olsa da imani konulardaki tespitleri çok hoşuma gider. İnsanlar hala gökyüzünde bizi gören bir ilaha inanıyor yada kendi varlığının da aslında Allahdan olduğunu bilmiyor. Ahmed Hulusinin bahsettiği imani konular Fethullah Gülenin Kalbin Zümrüt Tepelerinde bahsettiği konularla benzerlik teşkil ediyor. Fark olarak, Ahmed Hulusi daha bilimsel takılıyor Kalbin Zümrüt Tepelerine göre.

 8. ugurdogan
  Emekli
  Ahmed Hulusi, rüyasında Hz. Muhammed(s.a.v)'i görür, Hz. Muhammed(s.a.v) de O'na "Ebu bekir'e git der." Bundan sonra Hz. Ebubekir'in hayatını anlatan bir kitap yazar. Ben kendisini açıkçası dürüst ve samimi bir insan olarak görüyorum. Kitaplarını okumadım ama vakti zamanında internetten ve televizyondan sohbetlerini dinledim. Bazı yazılarını da okudum. Allah'a inanmayan ateistlere Ahmed Hulusi'nin ExpoTv Sohbetlerinden 4-5-6 numaralı olanları tavsiye edebiliriz diye düşünüyorum.

 9. Misafir
  Ben ahmed hulusi nin kitaplarını okudum . Şunu öncelikle bilelim insanlar bilmediği anlamadığı şeyleri ayılar kötüler bu herkesin benliğin. Ahmet hulusi yazdığı kitaplarda gerek ALLAH gerek HZ MUHAMMED svs. Hakkında hiç bir şekilde dine ayetlere aykırı birsey yok o kitapları herkes bir defada okuyup anlayamaz siz bi iki defa düşüne dusune okuyun anlarsınız ben tavsiye ediyorum inancım daha çoğaldı birçok şeyi öğrendim ogrenmrkteyim

 10. Misafir
  Selam, Ben birçok kitabını okudum ve araştırdım. Kendisi araştırmacı olduğu için yazılarına kendi yorumlarını katmadan yazması, doğru kelimeleri kullanması ve her şeyden önemlisi kurana ters düşen tek bir yazısını görmediğim için kalpten tavsiyede bulanabilirim. En çok hoşuma giden şartlanmalardan ve şekilcilikten arınma tavsiyeleri. Farkında olmadan yaptığımız birçok konuda aydınlık getiren bu değerli isim en sevdiğim yazar haline geldi. Allah ondan razı olsun. okumadan önce video yayınlarını izleyebilirsiniz. benzeri kelime kullanmadığı için; yani kelimenin anlamına çıkmamak için başta dili ağır gelebilir. Sevgiyle kalın

+ Yorum Gönder
Ahmed hulusi fethullah gülen,  ahmet hulusi fethullah gülen,  ahmet hulusi ve fethullah gülen,  fethullah gülen ahmed hulusi,  ahmed hulusi ve fethullah gülen,  mustafa islamoğlu ahmet hulusi,  ahmet hulusi