+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül Abdestim Kabul Olmadığı Hakkında Şüphe Duyuyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Müslüman123
  Devamlı Üye
  Reklam

  Gusül Abdestim Kabul Olmadığı Hakkında Şüphe Duyuyorum

  Reklam

  Gusül Abdestim Kabul Olmadığı Hakkında Şüphe Duyuyorum Mumsema Gusül abdesti aldıktan sonra içimde bazen huzursuzluk oluyor. Bunun nedeni abdestimin kabul olmadığı düşüncesi yani cenabet olduğumu hissediyorum. Fakat bir yandan da abdest alırken her yerimi yıkadığımı da aklıma geliyor. Yinede yıkamayı unutmuşumdur diye içimde huzursuzluk var. Terkrar abdest almalı mıyım yoksa buna uymamalı veya takmamalı mıyım ? Lütfen yardım edin kardeşlerim.

 2. _Kul
  Emekli

  Cevap: Gusül Abdestim Kabul Olmadığı Hakkında Şüphe Duyuyorum


  Reklam


  Sen gerekeni yapmışsan vesvesiyi takmıcaksın yoksa şişer daha fazla artar vesvesen.Çoğu kişide oluyor bu ama önem vermeyince bende kesildi artık.Hatta hadisde abdeste özel bir şeytan olduğu da geçiyor.İçin rahat olsun (:

 3. Misafir
  Allah razı olsun. Aylardır bende bu sorun vardı. Dermanını söylemişsiniz. Artık takmayacağım. Zaten o huzursuzluklar bende sadece abdesti aldıktan sonraki birkaç dakika geçerli oluyor, sonra geçiyor bir şekilde ama yine de büyük rahatsızlık veriyor tabi. Artık daha rahat olacağım inşallah.

 4. Misafir
  Gusul abdesti almadan dusumu aliyorum bedenimi bolca sampuanla temizliyorum niyet edip guslumu aldiktan snra vucudumu kurularken arka bolgemi kurularken sari leke goruyorum ama temizledigime bircok kez yikadigma eminim yardim edermisin bu sorunuma?

 5. Misafir
  Cünüplükten vazgeçemiyorum durmadan abdest aloyorum bağımlıyım be yapıcam bu kızlarla takılmayı kesemiyorum

 6. @hmet
  Üye
  arka bolgemi kurularken sari leke goruyorum ama temizledigime bircok kez yikadigma eminim yardim edermisin bu sorunuma?
  Kabız isen tedavi gör
  Mutlaka o temizlenmelidir

 7. Misafir
  Ben oje sürüyorum fakat abdest almadan önce iyice temizliyorum bakıyorum bişey kalmamış . İçimde şüphe oluyor yinede iğne ucu kadar bile kalmış olsa kabul olmaz. Birde kulak deliklerimide kupe olmaz sa islatmiyoorum ???

 8. arifselim
  Yönetici
  Ojeyi iyice temizlediğinden emin olmalısınız yoksa oje gusle engeldir. Ama kulaklarınızda ki küpe deliklerine iyice su tutmanız yeterlidir. Küpe deliklerini ıslatmak için küpe takmak zorunda değilsiniz.

 9. Misafir
  merhaba ben güsul abdesti alırken ayağımı yıkıyordum parmağım çıtladı abdestim kabul olur mu

 10. ACİLSERVİS
  Administrator
  Ne alaka kardeşim bu nasıl bir düşünce. Abdesti bozan durumlarda çıtlama diye bir şey mi var. Şeytan sizinle oynamasın.

 11. Misafir
  S.a ben boyaciyim vücudumda boya. Varken gusül abdesti kabul olurmu hani boya yaparken geliyoya .

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Aleykum selam. Bu boya eğer derinin üzerinde suya engel olacak bir tabaka oluşturuyorsa o zaman gusül geçerli olmaz. Önemli olan suyun deriye temas etmesini sağlamaktır.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
gusül abdesti nasıl kabul olmaz,  gusül nasıl kabul olmaz,  boy abdesti nasıl kabul olmaz,  gusül abdesti nasıl kabul olur,  gusul aliyorum ama şuphe duyorum,  gusul abdesti nasil kabul olmaz,  gusül abdestinin kabul olduğu nasıl anlaşılır