+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Diş dolgusu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. burak91
  Üye
  Reklam

  Diş dolgusu

  Reklam

  Diş dolgusu Mumsema Selamunaleykum

  Diş dolgusu yüzünden maliki yi taklit ettiğim zaman namazda hanefiden farklı olarak neler yapacağım birde delk abdest sırasında yıkanan yeri ovmak mı yoksa sonrasındamı.Sorularım bunlar cevaplarınızı bekliyorum.

 2. _Kul
  Emekli

  Cevap: Diş dolgusu


  Reklam


  Aleyküm selam
  Bu konuda başka mezhebi taklide gerek yok normal kendi mezhebinde abdest gusül alabilirsin.Geçerli oluyor 4 mezhepde de.Kafanı da hiç karıştırma
  2. soruyu tam anlamadım ama abdest alırken uzuvlarını kuru yer kalmıyacak şekilde yıkaman gerek kolları yüzleri ayakları tam yıkamayan var çok hızlı abdest alanlardan dikkat et bu konuda.


 3. -UGUR-
  Emekli
  Allah razı olsun kul kardeşimden güzel cevap vermiş.

  diş dolgusu senin bir parcan oluyor artık. ondan dolayı abdest almakta sorun olmaz. hatta o çıkmayan vücuda dövme yapıyorlar sonradan günah oldugunu öğrenip pişman oluyorlar. ve cıkmayacak bir şekilde dövme oldugu için. oda senin parcan oluyor. onda bile gusül abdesti alınıyor.. yani caiz oluyor

  yıkanan yerleri ovmakta lazımdır. mesela çünkü tırnak araları parmak araları özellikle dikkat edilmesi lazım. kimi hoca geçinenler ayakları meshetmek caizdir der. ehli sünnete göre kesinlikle caiz degildir. iki ayağının sol el ile yıkanmasıda sünnettir..

+ Yorum Gönder