+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Selamın önemi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ebu Derda
  Üye
  Reklam

  Selamın önemi

  Reklam

  Selamın önemi Mumsema esselamun aleykum ve rahmetullahi ve berakatu deyerli mumsema üyeleri sizlerden bir ricam olacak selam alıp verelim ALLAH teala için lütfen kardeşlerim ve önemine bakalım “O Allah ki, O'ndan başka ilah yoktur. Melik'tir; Kuddûs'tur; Selam'dır.” (Haşr Suresi, 23)
  Selam, Allah’ın kullarını, her türlü tehlikelerden selamete çıkaran, cennetteki kullarına selam eden Rahman sıfatlarından biridir. Selam vermek ise müminlerin birbirlerine en güzel dilek ve temennilerini sunma şekillerindendir.

  Selamın karşılığını daha güzeliyle vermek, tam anlamıyla alçak gönüllü, hoşgörülü olmanın ve büyüklenmemenin ifadesidir Cennete girerken müminler selamla karşılanırlar, cennette de birbirleriyle selamlaşırlar. Dünyada ve ahiretteki güzel ve huzurlu bir yaşam, mümin kulları üzerinde, sonsuz şefkat sahibi olan Allah'ın 'Selam' sıfatının tecellilerindendir.

 2. Ehfiya
  عُضْو

  Cevap: selamın önemi


  Reklam


  esselamun aleykum ve rahmetullahi ve berakatu


  Kardeş paylaştığın güzel bilgiler çin Allah razı olsun. Ancak selam vermişsin madem, nasıl verileceğini bilmekte de fayda var...
  Kardeş Arapça'da Eğer elif Lam takılı bir selam veriyorsan (Esselemu), Sondaki (un) tenvini olmaz.Tek hareke olur, (Esselemu).Hem ta'rif hem de Tenkir yanyana olamaz. Eğer elif lam takılı bir selam vermiyorsan (Selamun) Sondaki (un) söylenerekten selam verilir. Ma'rife bir isimde nekre olmaz, Nekre bir isimde de ma'rife olmaz, Nekre ile beraber tenvin vardır...
  Esselemu Aleykum...
  ya da
  Selamun Aleykum... denilir.

  Bu da Selam vermenin önemlerinden bir tanesidir...

+ Yorum Gönder