+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ezan duasının arapçası Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Sergen Osman
  Emekli
  Reklam

  Ezan duasının arapçası

  Reklam
 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Ezan duasının arapçası


  Reklam


  ve aleykumusselam ve rahmetullah.


  Cabir bin Abdullah (RA) rivayet etmiştir ki, Nebiyy-i Ekrem (SAV) Efendimiz şöyle buyurmuşlardır: “Kim ezanı işittiği zaman:


  ezan duasi.gif

  ‘Ey şu tam davetin ve vakti gelen namazın sahibi olan Rabbim (CC)! Muhammed aleyhisselama şefaat vesilesini ve üstünlüğünü ver. Ve O’nu (SAV) kendisine vadetdiğin makam-ı mahmud’a ulaştır’ derse kıyamet gününde şefaatim ona layık olur.”

  Buhari, Ezan, 8; Ebu Davud. Salat, 37; Tirmizi, Salat, 43.

 3. Sergen Osman
  Emekli
  (RABBiM) senden razi olsun mum hocam ,faydali bilgilere devam hocam sevdim sizi. Kusura bakmayin eger kitab yaziyorsaniz yoksa eger kitablariniz varsa bana hangi kitabinizdan davsiye edersiniz okumak icin.Varsa eger. Selam ve dua ile..

 4. Misafir
  aziz ezan duasını ezberledim yazanlardan allah razı olsun

 5. Fetva Meclisi
  Moderatör
  Ezan Duası Arapça türkçe okunuşu ve anlamı


  Arapça Okunuşu: أَللّٰهُمَّ رَبَّ هٰذِهِ الدَّعْوَةِ التَّآمَّةِ وَالصَّلاَةِ الْقَآئِمَةِ اٰتِ مُحَمَّدًا الْوَسِيلَةَ وَالْفَضِيلَةَ وَابْعَثْهُ مَقَامًا مَحْمُودًا الَّذ۪ى وَعَدْتَهُ

  Türkçe Okunuşu: "Allâhümme Rabbe hâzihi'd-da'veti't-tâmmeh, ve's-salâti'l-kâimeh, âti Muhammedeni'l-vesîlete ve'l-fadîlete, veb'ashü makâmem-mahmûdeni'l-lezî va'adteh.”

  Anlamı: “Ey bu eksiksiz davetin ve kılınan namazın sahibi! Muhammed'e vesîle'yi ve fazîleti ver. O'nu, vaat ettiğin Makam-ı Mahmûd üzere dirilt"


+ Yorum Gönder
ezan duası arapçası,  ezan duası,  ezan duası arapça,  ezan duasının arapçası,  ezan duasi,  arapça ezan duası,  ezan duasi arapça