+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bir kafir son nefesinde Kelime-i Şehadet getirirse Müslüman olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. komite
  Devamlı Üye
  Reklam

  Bir kafir son nefesinde Kelime-i Şehadet getirirse Müslüman olur mu?

  Reklam

  Bir kafir son nefesinde Kelime-i Şehadet getirirse Müslüman olur mu? Mumsema Hayatı boyunca inanmamış ama son nefesinde ölüme giderken Kelime-i Şehadet getirirse affedilir mi? Örneğin bir asker inançsızdır ama vurulduktan sonra Kelime-i Şehadet getirir ölürse şehit olur mu?

 2. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah

  Cevap: Bir kafir son nefesinde Kelime-i Şehadet getirirse Müslüman olur mu?


  Reklam


  Gerçekten inanmışsa neden kabul olmasın?
  İnanmıyorsa isterse son nefesinde Kur'an-ı baştan sona okusun kişiye bir fayda vermez.

 3. _Kul
  Emekli
  Gideceği yeri görüpde iman ettiyse firavun gibi yararı olmaz.İşi zor anlıcağın.O ana kadar hiç inanmıyoduda son anda inanmasıda bir garip sonunu görüp öyle birşeye kalkışmış olabilir firavun gibi.Veya daha öncede inanıyodu da söyleyemiyodu kalben inanıyorda olabilir bilemeyiz.

 4. -UGUR-
  Emekli
  Kafir olan bir insan Kelime-i şaadet getirip müslüman olsa. Anadan doğmuş gibi temiz olur.. Ama ölecegi anı Allah bilir. Kalbinde ne geçiyordu Gerçekten gönülden istemişmi. Takdir Allahındır..

  aslında Bizlerde müslümanız. Herzaman Kelime-i şaadet getirmeliyiz. çünkü bilip bilmeden ağzımızdan cıkan bazı kelimeler düşünmeden ettigimiz bizi şirke götürür.. Allah korusun o andada ecel gelse Ani ölüm olsa Müslüman olmadan gideriz. Cennete de Zaten müslümanlar sadece gidecek. Yahudi Hristiyan Kesinlikle gitmeyecek (İSLAM GELMEDEN ÖNCEKİLER HARİÇ ) bundan dolayı Kelime-i Şaadeti bol bol edelim. imanlı olarak son nefesimizi verelim..

  Peygamber efendimiz (SAV) benim ümmetim 73 fırkaya ayrılacak sadece bir tanesi cennete gidecek oda Ehli sünnet vel cemaat.. diye hadislerde bildirmiştir. tabiki diger mezhepte olanlar gitmeyecek diye birşey yok onlarda cezalarını Cehennemde ödedikten sonra Cennete giderler Ama şirk koşmuşlarsa kesinlikle Ezeli Ebedi Cehennem vardır...

+ Yorum Gönder
son nefesinde kelime,  gayri müslüman kişiye eşhedü çektirsen müslüman olmuş olurmu,  kelimeyi ,  son nefeste hırïstiyan biri islam olurmu