+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kıyamete Yakın Olucakları Duyunca Namaz Kılma İsteğim Azalıyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ferhat1991
  Emekli
  Reklam

  Kıyamete Yakın Olucakları Duyunca Namaz Kılma İsteğim Azalıyor

  Reklam

  Kıyamete Yakın Olucakları Duyunca Namaz Kılma İsteğim Azalıyor Mumsema Selamun Aleyküm Arkadaşlar Kıyamete Yakın Olucakları Duyunca Namaz Kılma İsteğim Azalıyor örneğin kıyamete yakın vakitte ALLAH(CELLE CELALÜHÜ) zikreden kimse kalmıycakmış dinine bağlı olmak elde ateş tutmak kadar zor gelcekmiş işte bunları duyuncu demekki bende o kişilerdenmişim diyorum kıyamete yakın bunlar olucağına göre yapıcak bir şey yok diyorum ve namaz kılma isteğim gidiyor bu durumu nasıl atlatabilirim ? yardımcı oluırmusunuz

 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Kıyamete Yakın Olucakları Duyunca Namaz Kılma İsteğim Azalıyor


  Reklam


  Kardeşim bence sen kendi kendini kandırıyorsun kıyametin ne zaman kopacağını Allahtan başka kimsa bilemez.Sen sorunda ise kıyametin bir kaç alametinden söz etmişsin senin namaz kılmama isteğin şeytanın sana vesvese vermesinden kaynaklanıyor.
  O zaman bizde ibadet etmeyi bırakalım ne dersin ama burda kazanacak olan kim, şeytan mı yoksa biz mi?
  Eğer şeytanın kazanmasını istiyorsan devam edebilirsin namaz kılmamaya
  Peygamberimiz sav bile cenneti garantilediği halde namaz kılar ibadetlerini eksiksiz yerine getirirdi...

  Sana tavsiyem bu kuru düşünceleri terketmendir yoksa ebedi dünyada çok pişman olursun
  Selametle.

 3. Ferhat1991
  Emekli
  şeytan vesvesesi diye düşündüm ztnde nsl kurtulcağımı sormuştum teşekkürler faydası oldu

 4. musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.
  Namazlarından ve her türlü ibadetlerinden zevk alma yollarını bulmaya çalış.Huşu içinde kılınan namaz her zaman yardımcı olur sana...

  Selametle.

 5. -UGUR-
  Emekli
  Kıyameti Allahtan başka kimse bilemez. ama şunu diyeyim Mehdi (A.S) zuhur ettikten sonra Hadisi şeriflere göre kıyamet tarihi ortalama bulunuyor. mesela Hz isanın inişi ve yeryüzünde 40 sene kalacak. sonra vefat edecek. Güneş batıdan dogacak . ve zaten güneş batıdan dogduktan sonra Tövbe kapıları kapanıyor kıyamete hadisi şeriflere göre 120 yıl kalıyor. ve İsrafil (a.s) sura üflemesi. yeryüzünde Kimsenin kalmaması Ve ikinci sura üflemesi ikinci sur gercek kıyamettir iki sur arasındada 40 yıl vardır.. şimdi gelelim konumuza. bu zamanda Daha cok Allah diyen namaz kılan ibadetlerini yapan. evliyalar veliler Alimler . kıyamete yakın bunlar kalmayacak. Ahir zamanda yapılan ibadetler Çok faziletlidir. sevabıda kat kat fazladır. Recep Ayında bile 1 gün oruç tutan Hz isa (A.s) ın zamanındaki yani 2000 yıl önceki kişinin gece gündüz namaz kılmasından daha hayırlı bunlarda Hadisi şeriflerde yer almaktadır. Namazını Huşu içinde kıl . Allahın huzurunda hisset kendini özellikle Ettehiyatü okundugu zaman Miraç ı hatırla. Allah (C.C) ile Peygamber efendimizin (Sav )konuşmaları onlar..

+ Yorum Gönder